تحریم شرکت هایی که در تخریب جنگل ها نقش دارند

جنگل زایی و فروش گوشت های تولیدی در برزیل

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۷ ۰۴-۰۹-۱۴۰۱

در سال جاری تاکنون تقریباً 9500 کیلومتر مربع (2.3 میلیون هکتار) از جنگل های بارانی آمازون تخریب شده است، در حالی که در سال 2021 میزان تخزیب 9200 کیلومتر مربع بود............ غول خرده‌فروشی فرانسوی کارفور همچنان محصولات گوشت گاو برزیلی مرتبط با تخریب جنگل‌های آمازون را به رغم تعهد به پایان دادن به چنین فروش‌هایی می‌فروشد. کارفور عرضه گوشت گاو را از دو کشتارگاه متعلق به شرکت JBS که با جنگل‌زدایی در آمازون مرتبط بودند، به حالت تعلیق درآورد، زیرا سازمان غیردولتی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای خواست تا زنجیره‌های تامین خود را در ماه سپتامبر پاکسازی کنند.

تبریز امروز:

تخریب و جنگل زایی در برزیل

سازمان غیردولتی کارفور همچنان گوشت گاو مرتبط با جنگل زدایی برزیل را می فروشد. در سال جاری تاکنون تقریباً 9500 کیلومتر مربع (2.3 میلیون هکتار) از جنگل های بارانی آمازون تخریب شده

است، در حالی که در سال 2021 میزان تخزیب 9200 کیلومتر مربع بود.

پاریس (AFP) - گروه فعال آمریکایی Mighty Earth روز جمعه اعلام کرد که غول خرده‌فروشی فرانسوی کارفور همچنان محصولات گوشت گاو برزیلی مرتبط با تخریب جنگل‌های آمازون را به رغم تعهد به پایان دادن به چنین فروش‌هایی می‌فروشد.


کارفور عرضه گوشت گاو را از دو کشتارگاه متعلق به شرکت JBS که با جنگل‌زدایی در آمازون مرتبط بودند، به حالت تعلیق درآورد، زیرا سازمان غیردولتی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای خواست تا زنجیره‌های تامین خود را در ماه سپتامبر پاکسازی کنند.

این شرکت گفت JBS دیگر فروشگاه های خود را در برزیل عرضه نخواهد کرد. Mighty Earth با تجزیه و تحلیل 310 محصول فروخته شده در 10 فروشگاه زنجیره ای در هفت شهر برزیل در

ماه اکتبر به دنبال تأیید این موضوع بود.

"نتایج غیرقابل تحمل است، کارفور این تعلیق را در همه فروشگاه های خود اعمال نکرده است. این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که Mighty Earth  چندین محصول فروخته شده را شناسایی کرده است که از دو کشتارگاه در چهار مغازه این گروه از جمله برند Atacadao آمده است.

کارفور اذعان کرد که "شکست در دستورالعمل های تعلیق" وجود داشته است، به ویژه موارد مربوط به دو فروشگاه که از برند Maxxi متعلق به خرده فروش برزیلی Grupo BIG به آتاکادائو منتقل شده اند. کارفور اوایل سال جاری گروه بزرگ را خریداری کرد.

سخنگوی کارفور گفت: «ما از این موضوع متأسفیم و در حال بررسی هستیم که آیا سایر فروشگاه‌ها که منابع خود را مستقیماً در سطح محلی تامین می‌کنند، تحت تأثیر قرار گرفته‌اند یا خیر.

او افزود که این غول خرده‌فروشی «تلاش زیادی برای حل و فصل مسائل به صورت موردی انجام می‌دهد».

کارفور اوایل این ماه تعهد خود را تمدید کرد تا مطمئن شود گوشت گاو فروخته شده تا سال 2026 "بدون جنگل زدایی" خواهد بود.

Mighty Earth گفت که پس از پیروزی چپ‌گرای لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه گذشته، کارفور باید متعهد شود که «جنگل‌زدایی را به صفر برساند و از استحکام اجرای آن به‌ویژه در زنجیره تأمین اطمینان حاصل کند»، .

طبق گزارش موسسه تحقیقات فضایی INPE برزیل که سطح جنگل زدایی آمازون را اندازه گیری می کند، سال 2022 یک سال رکورد محسوب می شود.

در سال جاری تاکنون تقریباً 9500 کیلومتر مربع (2.3 میلیون هکتار) در مقایسه با 9200 کیلومتر مربع در سال 2021 تخریب شده است.


نظرات کاربران


@