شرکت های قزاقستان با دقت در حال انجام تجارت با روسیه هستند.

در میان تحریم ها ، شرکت قزاق تأمین کارهای فولادی روسیه را متوقف می کند

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۲ ۰۲-۰۳-۱۴۰۱

بزرگترین سنگ آهن قزاقستان ، غنی از سنگ آهن ، منابع اصلی فولادی در سیبری را کاهش داده است زیرا عدم امکان بازپرداخت براثر تحریم های بین المللی علیه روسیه روابط اقتصادی بین این دو عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در یک منطقه تجارت آزاد را مختل می کند. انجمن تولید معدن سوکولوف ساریبای در شمال قزاقستان ، تأمین کننده اصلی سنگ معدن آهن و فولادی مگنتوگورسک بود تا اینکه روسیه به اوکراین حمله کرد.

تبریز امروز:

SSGPO
کارخانه قزاقستان به ترمزها برخورد کرده است. (SSGPO)
بزرگترین سنگ آهن قزاقستان ، غنی از سنگ آهن ، منابع اصلی فولادی در سیبری را کاهش داده است زیرا عدم امکان بازپرداخت براثر  تحریم های بین المللی علیه روسیه روابط اقتصادی بین این دو عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در یک منطقه تجارت آزاد را مختل می کند.

انجمن تولید معدن سوکولوف ساریبای در شمال قزاقستان ، تأمین کننده اصلی سنگ معدن آهن و فولادی مگنتوگورسک بود تا اینکه روسیه به اوکراین حمله کرد.

کارخانه قزاقستان ، مستقر در Rudniy ، که توسط مخفف SSGPO شناخته شده است ، 70 درصد از سنگ معدن را که توسط سنگ معدن تهیه شده بود ، تأمین می کرد ، فقط 340 کیلومتری فاصله دارد. کارخانه روسی ، که به MMK کوتاه شد ، بقیه را از تأمین کنندگان در روسیه بدست آورد.

به دلیل توقف منابع قزاقستان ، MMK مجبور شده است سنگ معدن را از نزدیک به 2000 کیلومتری دور کند ، روزنامه ودوموستی روسیه در تاریخ 17 ماه مه با اشاره به منابع ناشناس هر دو شرکت گزارش داد.

این روزنامه گفت: "مشکلات مربوط به منابع سنگ آهن در تحریم های روسیه و در مقیاس بزرگ علیه فدراسیون روسیه بوجود آمده است."

ودوموستی خاطرنشان کرد: گزارش های متوقف شده از محموله های متوقف شده SSGPO به روسیه در ماه آوریل منتشر شد.

سهامدار و رئیس اکثریت MMK ویکتور راشنیکوف هدف تحریم های بین المللی است که این شرکت به عنوان "بی اساس" رد کرده است.

شرکت های قزاقستان هیچ تعهدی برای اجرای تحریم های بین المللی علیه هر شخص یا نهاد در روسیه ندارند. با این حال ، بسیاری از آنها نسبت به خسارت به تجارت خود با خریداران خارجی احتیاط می کنند یا با شرکت های روسی تجارت می کنند.

MMK در حال تهیه سنگ معدن جایگزین از دو گیاه غنی سازی در مرز روسیه با اوکراین است. THEY متعلق به آلیشر عثمانوف ، الیگارشی روسی است که از طریق شرکت فولاد Metalloinvest تحت تحریم های بین المللی قرار دارد.

منبع ناشناس از منبع ناشناس MMK به Vedomosti گفت: "هیچ اختلال در مواد اولیه [مواد] وجود ندارد." این شرکت "قبلاً به خرید حجم بیشتری از سنگ آهن از تولید کنندگان روسی منتقل شده است."

شرکت قزاقستان اظهار نظر نکرده است ، اما باید برای خریداران برای سنگ معدن که قبلاً به MMK می فروخت ، جمع شود.

به گفته ودوموستی که قبلاً سالانه 7-8 میلیون تن بود. این مبلغ معادل حدود یک چهارم نزدیک به 31 میلیون تن که غنی ساز هر سال تولید می کند.

جستجوی مشتریان جدید زمانی می آید که اشتهای بین المللی برای فولاد فروکش می کند. پیش بینی انجمن جهانی فولاد ماه گذشته مبنی بر افزایش تقاضا فقط 0.4 درصد در سال جاری ، در مقایسه با رشد 2.7 درصد در سال 2021.

این انجمن گفت: تقاضا در برابر پس زمینه "از سرریزهای جهانی از جنگ در اوکراین ، به همراه رشد کم در چین" ، جایی که قفل های کروناویروس در آن وجود دارد ، می آید.


نظرات کاربران


@