روس ها به کیف نزدیک می شوند

تاریخ انتشار : ۱۸:۱۰ ۱۰-۱۲-۱۴۰۰

حملات جسورانه تر می شوند زیرا به نظر می رسد روسیه مناطق غیرنظامی را با سلاح های سنگین تر هدف قرار می دهد. یک حمله موشکی آشکار به یک ساختمان اداری در خارکف، دومین شهر بزرگ کشور اصابت کرد و حداقل هفت نفر را کشت. یک پرتابه همچنین به برج اصلی رادیو و تلویزیون در کیف اصابت کرد و روسیه تأسیسات نظامی آنجا را تهدید کرد. جنگ خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند و بحران پناهجویان در راه است: بیش از 660000 نفر از اوکراین فرار کرده‌اند. آفریقایی ها در این کشور گفتند که مقامات مانع از پرواز آنها شدند و به اوکراینی ها اجازه عبور سریع دادند. اوکراین به اکثر مردان اجازه خروج نمی دهد، در صورتی که به جنگ فراخوانده شوند.

تبریز امروز:


بخشی از کاروان نظامی روسیه به طول 40 مایل در نزدیکی Kyiv.Maxar Tech/AFP،
کاروان روسیه به کیف نزدیک می شود
در روز ششم تهاجم، در حالی که کاروانی به طول 40 مایل از نیروهای مسلح روسیه در نزدیکی کیف، پایتخت نشسته بود، راکت‌های روسیه به شهرهای بزرگ اوکراین اصابت کردند. کارشناسان می ترسند که کاروان نشان دهنده تغییر به یک استراتژی جدید و وحشیانه تر باشد. 

حملات جسورانه تر می شوند زیرا به نظر می رسد روسیه مناطق غیرنظامی را با سلاح های سنگین تر هدف قرار می دهد. یک حمله موشکی آشکار به یک ساختمان اداری در خارکف، دومین شهر بزرگ کشور اصابت کرد و حداقل هفت نفر را کشت. یک پرتابه همچنین به برج اصلی رادیو و تلویزیون در کیف اصابت کرد و روسیه تأسیسات نظامی آنجا را تهدید کرد.

جنگ خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند و بحران پناهجویان در راه است: بیش از 660000 نفر از اوکراین فرار کرده‌اند. آفریقایی ها در این کشور گفتند که مقامات مانع از پرواز آنها شدند و به اوکراینی ها اجازه عبور سریع دادند. اوکراین به اکثر مردان اجازه خروج نمی دهد، در صورتی که به جنگ فراخوانده شوند.

 ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روسیه را به دلیل هدف قرار دادن غیرنظامیان به جنایات جنگی متهم کرد. سازمان ملل گفت که حداقل 136 غیرنظامی از جمله 13 کودک در پنج روز اول تهاجم کشته شدند و 1.7 میلیارد دلار برای نیازهای اضطراری کشور درخواست کرد.

یک مقام ارشد پنتاگون روز سه شنبه گفت که برخی از نیروهای روسی به صورت دسته جمعی تسلیم شده اند یا خودروهای خود را خراب کرده اند تا از درگیری جلوگیری کنند. حداقل 411 نفر در روسیه به دلیل اعتراض به جنگ بازداشت شده اند.

آژانس بین‌المللی انرژی روز سه‌شنبه اعلام کرد که با توجه به قیمت نفت بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه، کشورهای عضو موافقت کرده‌اند تا ۶۰ میلیون بشکه از ذخایر خود را آزاد کنند. زنجیره های تامین با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند. سرمایه گذاران نگران جنگ سرد دیگری هستند.

 بسیاری در تایوان به موازات اوکراین با نزدیک شدن تهدید چین نگاه می کنند. هند در تلاش است تا بالاتر از این رقابت باقی بماند.


نظرات کاربران


@