صادرات سگ به چین و ویتنام

سگ های خیابانی در تایلند

تاریخ انتشار : ۰۹:۰۶ ۲۸-۱۰-۱۴۰۰

سگ‌های خیابانی، معمولاً سگ‌های سوئی (در زبان تایلندی سوئی به معنای «خیابان فرعی»، «خط‌راه» یا «کوچه») در تایلند، سگ‌هایی بدون صاحب و آزاد هستند. این سگ‌ها گاهی جمع می‌شوند و به عنوان گوشت در ویتنام و چین فروخته می‌شوند. تخمین زده می شود که حدود 8.5 میلیون سگ در تایلند وجود دارد که از این تعداد حدود 730000 سگ توسط صاحبانشان رها شده اند. بانکوک به تنهایی از 100000 تا 300000 سگ خیابانی را داراست. تعداد کمی از این سگ ها در برابر بیماری های سگی واکسینه شده اند. در دهه 1990، روزانه بیش از 200 سگ کشته می‌شدند. در سال 2000، انجمن حافظان حیوانات علیه این عمل مبارزه کرد، آنها معتقد بودند که این کشتار اصول بودایی را نقض می‌کند. آنها یک برنامه عقیم سازی را در بانکوک راه اندازی کردند. این کمپین اعتراض عمومی قابل توجهی را علیه اتانازی ایجاد کرد و شهر سیاست حمایت از سگ را در پیش گرفت. قانون و آیین نامه های آن غذا دادن به سگ های ولگرد در اماکن عمومی را ممنوع کرده است

تبریز امروز:

سگ ولگرد در حال نظارت در عینالی

سگ‌های خیابانی، معمولاً سگ‌های سوئی (در زبان تایلندی سوئی به معنای «خیابان فرعی»، «خط‌راه» یا «کوچه») در تایلند، سگ‌هایی بدون صاحب و آزاد هستند. این سگ‌ها گاهی جمع می‌شوند و به عنوان گوشت در ویتنام و چین فروخته می‌شوند. تخمین زده می شود که حدود 8.5 میلیون سگ در تایلند وجود دارد که از این تعداد حدود 730000 سگ توسط صاحبانشان رها شده اند. بانکوک به تنهایی از 100000 تا 300000 سگ خیابانی را داراست. تعداد کمی از این سگ ها در برابر بیماری های سگی واکسینه شده اند.

در دهه 1990، روزانه بیش از 200 سگ کشته می‌شدند. در سال 2000، انجمن حافظان  حیوانات علیه این عمل مبارزه کرد،  آنها معتقد بودند که این کشتار اصول بودایی را نقض می‌کند. آنها یک برنامه عقیم سازی را در بانکوک راه اندازی کردند. این کمپین اعتراض عمومی قابل توجهی را علیه اتانازی ایجاد کرد و شهر سیاست حمایت از سگ را در پیش گرفت.

قانون و آیین نامه های آن غذا دادن به سگ های ولگرد در اماکن عمومی را ممنوع کرده است

در سپتامبر 2005، اداره کلانشهر بانکوک برنامه ای را برای ثبت نام اجباری سگ ها آغاز کرد. هدف از این برنامه جلوگیری از رها شدن سگ‌ها بود که می‌توان آن‌ها را برای یافتن  صاحبانشان ردیابی کرد. الزامات ثبت نام شامل کاشت یک ریزتراشه برای شناسایی مالک، وضعیت واکسیناسیون هاری برای سگ‌های کمتر از یک سال و عقیم‌سازی است.

از 4 ژوئیه 2008، سگ‌هایی که ثبت‌نشده پیدا می‌شوند ممکن است به یک لانه سگ در استان شمالی یوتای تانی فرستاده شوند و صاحبان آنها تا 5000 بات جریمه شوند. منتقدان ثبت اجباری ادعا کرده اند که این امر در واقع تعداد ولگردها را افزایش داده است، زیرا صاحبان سگی که مایل به پرداخت هزینه برای اجرای واکسیناسیون و ثبت نیستند، حیوانات خانگی خود را رها می کنند تا اینکه جریمه شوند.

سگ ولگرد در حال نظارت در عینالی

قبل از این ماجراها ، سگ های ولگرد جمع آوری شده و به پناهگاه ها فرستاده شده اند. این اتفاق قبل از نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در سال 2003 رخ داد، زمانی که هزاران سگ از بانکوک خارج شدند و به ایستگاه‌های قرنطینه حیوانات اداره توسعه دام در استان‌های ساکا ئه ئو و فتچابوری فرستاده شدند. سگ‌های ولگرد مجدداً برای تدارک جشن سالگرد پادشاهی در سال 2006، با تمرکز بر مناطق نزدیک هتل‌های گران‌قیمت که مهمانان سلطنتی در آن اقامت داشتند، از شهر منتقل شدند. این ولگردها به مرکز نگهداری در اوتای تانی فرستاده شدند، جایی که قرار بود تا زمان مرگ در آنجا بمانند.

کابینه تایلند، در اکتبر 2018، اصلاحیه ای در قانون پیشگیری از خشونت و رفاه حیوانات، B.E. 2557 (2014). را تصویب کرد .این اصلاحیه که توسط وزارت توسعه دام وزارت کشاورزی آغاز شده است، ثبت حیوانات خانگی را در سراسر کشور الزامی می کند. اکثر صاحبان حیوانات خانگی نیاز به ثبت نام را در اصل پذیرفته اند، اما به هزینه ثبت نام پیشنهادی 450 بات برای هر حیوان اعتراض دارند. تایلند در سال 2007 حدود 350هزار سگ و گربه ولگرد داشت. تا سال 2017 این تعداد به 860هزار  رسید. به گفته وزارت توسعه دام، "اگر ما کاری انجام ندهیم، تایلند در سال 2027 به 2 میلیون سگ و گربه ولگرد و در سال 2037 به 5 میلیون سگ و گربه ولگرد خواهد رسید."

 


نظرات کاربران


@