تبریز

داغ قارپیزی روی دیوار کلیسای کاتولیک عذرای مقدس

تاریخ انتشار : ۱۹:۵۳ ۳۰-۰۷-۱۴۰۰

روی دیوار کلیسای عذرای مقدس یک بوته " داق قارپیزی" خود نمایی می کند ، گلی که پرورش آن دشوار و نمو آن اغلب تنها به اختیار خود گیاه انجام گرفته است. " داغ قارپیزی " از گیاهان دارویی بومی عینالی تبریز است که گل بسیار زیبای آن می تواند روزی نماد سمبلیک شهر تبریز بیان گردد. البته در کوچه پس کوچه های قدیمی شهر هم می توان آن را با سنی بسیار کهن یافت !

تبریز امروز:

کلیسای  کاتولیک عذرای مقدس تبریز

کلیسای کاتولیک با نام عذرای مقدس در تبریز وافع  است. این بنا در سال 1912 ساخته شده است و در محله ی میار میار تبریز  قرار دارد ، این محله  که دارای بافت معماری خاص و از ثروت های رو به فنای شهر تبریز است ؛ در مرکز شهر قرار دارد نمای این کلیسا که با نمای آجری ساخته شده است ، دارای ارتفاع 30 متر و عرض 15 متر است و برج ناقوس آن در بالکن کوچکی واقع شده است.

داغ قارپیزی -کلیسای کاتولیک - عذرای مقدس- تبریز

 

داغ قارپیزی -کلیسای کاتولیک - عذرای مقدس- تبریز

داغ قارپیزی -کلیسای کاتولیک - عذرای مقدس- تبریز

داغ قارپیزی -کلیسای کاتولیک - عذرای مقدس- تبریز

روی دیوار کلیسای عذرای مقدس  یک بوته  " داق قارپیزی" خود نمایی می کند ، گلی که پرورش آن دشوار و نمو آن اغلب تنها به اختیار خود گیاه انجام گرفته است.

داغ قارپیزی -محله قدیمی- 17 شهریور -  تبریز

" داغ قارپیزی " از گیاهان دارویی بومی عینالی تبریز است که گل بسیار زیبای آن می تواند روزی نماد سمبلیک شهر تبریز بیان گردد. البته در کوچه پس کوچه های قدیمی شهر هم می توان آن را  با سنی بسیار کهن یافت !

 

 توفیق وحیدی آذر


نظرات کاربران


@