قاتلین انتحاری مردم افغانستان از طالبان پاداش گرفتند

دیدار سراج الدین حقانی با وارثان حملات انتحاری طالبان

تاریخ انتشار : ۱۱:۴۳ ۲۷-۰۷-۱۴۰۰

وزارت امور داخله طالبان اعلام کرد که خلیفه سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت، با وارثان عاملان حملات انتحاری دیدار کرده است. وزارت داخله طالبان اعلام کرده که سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله این گروه، روز گذشته (دوشنبه) نشستی را در هتل انترکانتیننتال با خانواده های عاملان انتحاری داشته است. حقانی در این نشست گفته است که قدردان «قربانی مجاهدان و شهیدان» انتحاری است و آن‌ها «قهرمانان اسلام و وطن» هستند. سراج‌الدین حقانی هم‌چنان از «انتحاری‌ها» به‌عنوان «قهرمانان ملت مومن» یاد کرده است. او تأکید کرده است که باید از هر نوع «خیانت» به آرمان‌های «شهیدان» خودداری شود. سعید خوستی، سخن‌گوی وزارت داخله‌ طالبان نیز در توییترش نوشته که به خانواده‌ هر عامل انتحاری این گروه، یک نمره زمین توزیع می‌شود. به گفته او؛ وعده‌ توزیع زمین به وارثان عاملان حملات انتحاری روز گذشته (دوشنبه، ۲۶ میزان) در دیدار سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت با آنان، داده شده است. او افزوده است که در این نشست، به هر خانواده‌ عامل حملات انتحاری طالبان مبلغ ده هزار افغانی نیز داده شده است.

تبریز امروز:

حملات انتحاری

وزارت امور داخله طالبان اعلام کرد که خلیفه سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت، با وارثان عاملان حملات انتحاری دیدار کرده است.

 وزارت داخله طالبان اعلام کرده که سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله این گروه، روز گذشته (دوشنبه) نشستی را در هتل انترکانتیننتال با خانواده های عاملان انتحاری داشته است.

حقانی در این نشست گفته است که قدردان «قربانی مجاهدان و شهیدان» انتحاری است و آن‌ها «قهرمانان اسلام و وطن» هستند. سراج‌الدین حقانی هم‌چنان از «انتحاری‌ها» به‌عنوان «قهرمانان ملت مومن» یاد کرده است.

 او تأکید کرده است که باید از هر نوع «خیانت» به آرمان‌های «شهیدان» خودداری شود.

سعید خوستی، سخن‌گوی وزارت داخله‌ طالبان نیز در توییترش نوشته که به خانواده‌ هر عامل انتحاری این گروه، یک نمره زمین توزیع می‌شود.

کشتار انتحاری

به گفته او؛ وعده‌ توزیع زمین به وارثان عاملان حملات انتحاری روز گذشته (دوشنبه، ۲۶ میزان) در دیدار سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت با آنان، داده شده است.

او افزوده است که در این نشست، به هر خانواده‌ عامل حملات انتحاری طالبان مبلغ ده هزار افغانی نیز داده شده است.

در تصاویری که از سوی وزارت امور داخله طالبان به نشر رسیده، صورت سراج‌الدین حقانی پوشانیده شده است. او تحت تعقیب امریکا است و پس از انتصابش به عنوان سرپرست وزارت داخله طالبان، جایزه بازداشت او از پنج میلیون به ۱۰ میلیون دالر افزایش یافت.

 


نظرات کاربران


@