وقتی برعلیه واکسن موضع گیری می شود

درخواست واکسیناسیون عمومی از سوی پاپ

تاریخ انتشار : ۰۶:۱۸ ۲۶-۰۶-۱۴۰۰

او گفت: "حتی در دانشکده کاردینال ها برخی نظر منفی علیه واکسن وجود دارد." "اما یکی از آنها ، بیچاره ، با این ویروس در بیمارستان بستری شده است. اینها کنایه های زندگی است."

تبریز امروز:

 


بپاپ توصیه به واکسیناسیون کوید می کند ، او می گوید واکسن ها دوستان بشریت هستند


ه نقل از رویترز ، پاپ فرانسیس روز چهارشنبه گفت که متعجب است چرا بسیاری از مردم ، از جمله برخی از کاردینال های سلسله مراتب کلیسای کاتولیک روم ، از واکسیناسیون در برابر کوید - 19 خودداری کرده اند.

وی در هواپیمایی که از اسلواکی در حال بازگشت بود ، در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد دلایل تردید واکسن گفت: "این کمی عجیب است زیرا بشریت سابقه دوستی با واکسن ها را دارد."

او گفت: "در دوران کودکی برای سرخک ، فلج اطفال. همه بچه ها واکسینه شدند و هیچکس چیزی نگفت."

فرانسیس ، که خود علیه کووید واکسینه شده است ، اغلب از دیگران خواسته است که برای منافع عمومی واکسن تزریق کنند.

در هواپیما ، او گفت شاید برخی در ابتدا می ترسیدند زیرا واکسن های مختلفی موجود بود و برخی "کمی بیشتر از آب مقطر" بود.

وی هیچ واکسنی را ذکر نکرد.

او گفت: "حتی در دانشکده کاردینال ها برخی نظر منفی علیه واکسن وجود دارد." "اما یکی از آنها ، بیچاره ، با این ویروس در بیمارستان بستری شده است. اینها کنایه های زندگی است."

فرانسیس نام هیچ کاردینال را ذکر نکرد.

کاردینال ریموند برک ، محافظه کار و شکاک در مورد  واکسن ، ماه گذشته پس از ابتلا به این ویروس در بیمارستانی در ایالات متحده بستری شد.

برخی از اسقف های محافظه کار ضد واکسن ، به ویژه در ایالات متحده ، گفته اند که کاتولیک ها باید این امکان را داشته باشند که به دلایل مذهبی ادعای اعتراض وجدانی نسبت به واکسن داشته باشند.

اما پاپ در گذشته به صراحت اعلام کرده بود که مخالف است و هرگز به این گزینه اشاره نکرده است.

ماه گذشته ، پاپ در همکاری با  گروه غیرانتفاعی ایالات متحده ، شورای تبلیغات و ائتلاف بهداشت عمومی کوید 19  درخواست واکسن زدن  توسط همه را کرد .

 


نظرات کاربران


@