در آستانه ی بازگشایی مدارس

آیا راننده ی اتوبوس می آید؟ خانم معلم چطور ؟

تاریخ انتشار : ۰۶:۱۲ ۲۶-۰۶-۱۴۰۰

در ماساچوست ، فرماندار چارلی بیکر ، گارد ملی را برای کمک به کمبود رانندگان اتوبوس فعال می کند. در کارولینای شمالی ، قانون گذاران امیدوارند با دادن بودجه فدرال به مناطق برای پوشش حقوق های استخدام های جدید ، کمبود کارگران کافه تریا را برطرف کنند. و برخی از مناطق میسوری برخی شرایط را برای تبدیل شدن به یک معلم جایگزین برای جذب متقاضیان بیشتر از بین می برند.

تبریز امروز:

 

آیا راننده اتوبوس خواهد آمد ؟ یا معلم جایگزین یا کارگر کافه تریا؟
تنها چند هفته به آغاز سال جدید ، مدارس در تلاش برای پر کردن محل های خالی هستند. حقوق کم ، مزایای اندک و برنامه های نامنظم کارگران را از کار دور می کند.

 رانندگان اتوبوس مدرسه در سان آنتونیو مجبور به رانندگی از مسیرهای متعدد شده اند و دانش آموزان را برای مدت طولانی منتظر کرده اند.

رانندگان اتوبوس مدرسه در سان آنتونیو مجبور به رانندگی از مسیرهای متعدد شده اند و دانش آموزان را برای مدت طولانی منتظر کرده اند .

به گزارش نیویورک تایمز  در ماساچوست ، فرماندار چارلی بیکر ، گارد ملی را برای کمک به کمبود رانندگان اتوبوس فعال می کند. در کارولینای شمالی ، قانون گذاران امیدوارند با دادن بودجه فدرال به مناطق برای پوشش حقوق های استخدام های جدید ، کمبود کارگران کافه تریا را برطرف کنند. و برخی از مناطق میسوری برخی شرایط را برای تبدیل شدن به یک معلم جایگزین برای جذب متقاضیان بیشتر از بین می برند.

در سراسر کشور ، مناطق مدارس برای پر کردن مشاغل بسیار ناامید هستند. به گفته چیپ اسلاون ، مدیر موقت هیئت مدیره مدارس ملی ، برخی برای حفظ مشاوران ، معلمان و مدیران تلاش می کنند ، اما به نظر می رسد نیاز مبرم تری به کارمندانی باشد که به طور سنتی پشت صحنه مانند کارگران کافه تریا ، رانندگان اتوبوس و معلمان جایگزین کار می کردند.  .

بسیاری از صنایع با درآمد نسبتاً کم ، مانند رستوران ها ، به دلیل همه گیری با کمبود نیروی کار روبرو هستند. اما به گفته آقای اسلاون ، مناطق مدرسه ای سالهاست برای استخدام و حفظ کارگران به دلیل دستمزد کم ، مزایای ناچیز و برنامه های نامنظم تلاش می کنند.

او  می گوید: "شما واقعاً باید به گذشته قبل از شیوع کرونا  نگاه کنید." "شما الان مشکلی را می بینید که قبلاً بدتر شده بود."

ویروس کرونا کارگران را که در ارتباط رودررو با کودکان محتاط هستند ، ترسانیده است و مزایای بیکاری شیوع کرونای دولت فدرال ، که اخیراً به پایان رسیده است ، برخی را بر آن داشت تا منتظر فرصت های بهتر باشند.

این کمبود خانواده هایی را تحت فشار قرار داده است که قبلاً نیز تحت فشار بوده اند. از روز اول کلاس ها ، ملیسا مینتر سه فرزند خود را هر روز صبح به مدرسه راهنمایی و دبیرستان در منطقه مدرسه مستقل نورثساید در سان آنتونیو می برد. کمبود شدید نیروی انسانی ، رانندگان اتوبوس را مجبور به سفرهای متعدد کرده است و 15 دقیقه سواری با اتوبوس را به یک ادیسه یک ساعت و نیم تبدیل می کند.

خانم مینتر می گوید: "فرزندانم از من التماس می کنند که بعد از ظهر نیز آنها را از مدرسه بردارم ." "من و شوهرم در مورد آن صحبت کردیم - اما ما نمی دانیم که آیا بودجه ما برای مصرف بیشتر بنزین کافی است یا خیر؟ این استرس زا است. "

به گفته برایان وودز ، سرپرست نورث ساید ، صدها موقعیت تکمیل نشده در این منطقه وجود دارد - بیش از آنچه که او قبلا در حرفه خود دیده است.

این منطقه از بودجه های صورتحساب محرک فدرال اخیر برای استخدام معلمان ، رانندگان ، متخصصان تغذیه ، مشاوران و مدیران بیشتر استفاده می کند.

وی گفت: «این امر کنایه آمیز است زیرا برای همیشه ، بودجه مدارس کم شده است وآنها احساس می کنند نمی توانند آنچه را که نیاز دارند انجام دهند.» "اما اکنون شما این بودجه فدرال را دارید. ما پول زیادی داریم. اما سرمایه انسانی آنجا نیست. "

دونا رز نرو  راننده اتوبوس با 17 سال سابقه در منطقه مدرسه شهر ایوشام ، در مارلتون ، نیوجرسی بوده است و مزایای مراقبت های بهداشتی دریافت می کند زیرا سن بالای او  اجازه می دهد ساعت بیشتری را صرف کار کند. او علاوه بر صبح و بعد از ظهر در شیفت های ظهر ، در مجموع شش ساعت در روز یا 30 ساعت در هفته کار می کند.

به گفته انجمن آموزش ملی ، اتحادیه ای که نماینده کارمندان مدرسه است ، تقریباً نیمی از رانندگان در منطقه او حدود پنج ساعت در روز با نرخ ساعتی شروع حدود 20 دلار کار می کنند. این برنامه پیدا کردن سایر مشاغل پاره وقت را دشوار می کند.

خانم نرو گفت: "آنها در مقابل بچه ها مسئول هستند ، در تاریکی ، باران ، برف و یخ رانندگی می کنند." این یک مسئولیت بزرگ است و هیچ مزایایی ندارد. شما حتی نمی توانید کار دیگری انجام دهید. "

و این فقط رانندگان اتوبوس نیست. کارگران کافه تریا و معلمان جایگزین با برنامه ریزی نامناسب ، فقدان مزایا و دستمزد کمتری دست و پنجه نرم می کنند.

پرل وست مدیر تغذیه کودکان مدرسه ابتدایی گرگوریو اسپارزا در منطقه نورثساید در سان آنتونیو است. مدرسه فقط به سه کارگر دیگر احتیاج دارد ، اما او در تلاش برای پیدا کردن افرادی است که بتوانند درخواست کار دهند.

برای رهبران مدرسه مانند آقای وودز ، سن آنتونیو ، کمبود نیروی انسانی مانعی برای بازگشت شاد به یک سال تحصیلی معمولی ایجاد کرده است.

او گفت: "مردم واقعاً ناامید شده اند زیرا ما باید به قواعد و مقررات خود ادامه دهیم."

خانم مینتر به نوبه خود فرزندان خود را به مدرسه می برد.

هنگامی که او به تازگی به فرزندش در مدرسه برای ناهار تولد ملحق شد ، شنید که او در مورد اتوبوس با همکلاسی هایش صحبت می کند.

او می گوید: "فرزندش ناراحت بود زیرا در اولین مرحله پیاده شدن بود ، اما اکنون در دومین مرحله قرار گرفته است." "این چیزی است که همه بچه ها از آن شکایت دارند و از آن صحبت می کنند. اتوبوس است. "


نظرات کاربران


@