رهبر القاعده خود را ظاهر ساخت

ایمن الظواهری ، رئیس القاعده در فیلم سالروز حملات 11 سپتامبر در ویدیو ظاهر شد

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۶ ۲۲-۰۶-۱۴۰۰

گروه القاعده ، مسئول حملات 11 سپتامبر ، ویدئویی از رهبر فراری خود ایمن الظواهری را در بیستمین سالگرد حملات مرگبار در خاک آمریکا منتشر کرد.

تبریز امروز:

 

گروه القاعده ، مسئول حملات 11 سپتامبر ، ویدئویی از رهبر دور از انظار عمومی خود  ایمن الظواهری را در بیستمین سالگرد حملات مرگبار در خاک آمریکا منتشر کرد.


ایمن الظواهری ، رهبر القاعده 

ایمن الظواهری ، رئیس القاعده در ویدئوی جدیدی که توسط گروه تروریستی در 11 سپتامبر 2021 منتشر شد.

در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر ، شاخه رسانه ای رسمی القاعده ، اصحاب ، بیانیه 60 دقیقه ای ایمن الظواهری ، رهبر دور از انظار عمومی این گروه را که شایعه کشته شدن او شایع بود ، منتشر کرد.

ویدئویی به سبک مستند ، که در تلگرام منتشر شده است ، با عنوان "اورشلیم یهودی نمی شود" است.

ایمن الظواهری ، که پس از اسامه بن لادن فرماندهی القاعده را بر عهده گرفت ، مدت ها در زیر زمین بود. خبر مرگ ایمن الظواهری بر اثر بیماری نیز در نوامبر 2020 منتشر شد ، پس از آن نه ویدئویی در مورد وی فاش شد و نه اطلاعاتی در مورد او.

با این حال ، ایمن الظواهری در ویدئوی جدیدی که روز شنبه منتشر شد کاملاً سالم ظاهر شد.

بخوانید: در بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر ، طالبان پرچم خود را بر فراز کاخ ریاست جمهوری افغانستان برافراشتند

از صبح 11 سپتامبر ، رسانه های صحاب تبلیغات خود را به زودی در برخی از کانال های تلگرامی شروع کردند.

پس از آن ، کتاب 852 صفحه ای نوشته ایمن الظواهری در یک کانال تلگرامی منتشر شد که در آن از آینده القاعده صحبت می کرد. در این کتاب که تصور می شود در آوریل 2021 نوشته شده است ، از جهادی کشمیری ایلیاس کشمیری که در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان در سال 2011 کشته شد ، و مولانا عاصم عمر ، رئیس القاعده در شبه قاره هند که کشته شده است ، نام برده شده است. توسط نیروهای افغان در سال 2019 در افغانستان.

ساعاتی پس از انتشار کتاب ، یک ویدئوی 60 دقیقه ای از ایمن الظواهری منتشر شد که در آن او بسیاری از تروریست های القاعده را که در سال 2020 کشته شده بودند به خاطر می آورد و ستایش می کند.

در این ویدئو هیچ اشاره ای به تحولات اخیر افغانستان و بازگشت رژیم طالبان نشده است. فقط یک بار در این ویدئو به افغانستان اشاره شد ، هنگامی که ایمن الظواهری گفت که پس از 20 سال جنگ ، آمریکا "شکسته و متلاشی شده" است و سرانجام از افغانستان باز می گردد.

ایمن الظواهری در این ویدئو 19 مبارز مجاهد را به یاد آورد که "قلب آمریکا را زخمی کردند" و زخم هایی را وارد کردند که ایالات متحده قبلاً به آن دچار نشده بود.

بسیاری از مبارزان جهادی نیز در این ویدئو نشان داده شده اند.

 


نظرات کاربران


@