علیرم حکم صریح دیوان عدالت اداری: برگ سبز خودرو قطعا در حکم سند است

اصرار کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی برای تنظیم سند خودرو در دفترخانه ها

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۷ ۱۹-۰۶-۱۴۰۰

آقای محمد جعفرمنتظری : اگر دفترخانه‌ای برای زدن وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو به بهانه اینکه باید سند قطعی زده شود، سر باز زند؛ تخلف و ترک امر و قابل تعقیب است. دادستان‌کل کشور از مالکان خودرو خواست برای نقل و انتقال خودرو خودشان شخصا اقدام کنند و از طریق وکالت این کار را انجام ندهند.

تبریز امروز:

علیرغم تاکیدمقامات قضایی مبنی بر امکان استناد به برگ سبز خودرو به عنوان سند و امکان برخورد قانونی در مخالفت دفترخانه ها در خصوص دادن وکالت به اشخاص ، دادستان کل

کشور برخورد با موضوع دفترخانه های متخلف را اعلان داشت. این در حالی است که اشخاص با داشتن یک برگ سبز صادره از سوی اداره راهنمایی و رانندگیمالک خودرو شناخته می شوند و می توانند آن را انتقال دهند و هیچ ضرورتی برای ثبت دفترخانه ای سند وجود ندارد.

 

 

کانون سردفتران و دفتریاران ک

کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی با نصب یک تابلو دیجیتال مخالفت تلویحی خود را  با قانون  و رای دیوان عدالت اداری ابراز داشته است 

 
کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در مقابل انتقال آسان سند خودرو جبه می گیرند
کانون سر دفتران  برخلاف نظر قانون بنا به دلایل مبهم  همچنان برای ثبت دفترخانه ای خودرو اصرار می کند
 
  
 
حجت الاسلام منتظری دادستان‌کل کشور می گوید: خودداری دفترخانه‌ها از زدن وکالت نقل و انتقال خودرو تخلف است ! آقای محمد جعفرمنتظری : اگر دفترخانه‌ای برای زدن وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو به بهانه اینکه باید سند قطعی زده شود، سر باز زند؛ تخلف و ترک امر و قابل تعقیب است. دادستان‌کل کشور از مالکان خودرو خواست برای نقل و انتقال خودرو خودشان شخصا اقدام کنند و از طریق وکالت این کار را انجام ندهند.

نظرات کاربران


@