ایالات متحده

تغذیه رایگان در مدارس رسمیت می یابد

تاریخ انتشار : ۱۴:۱۹ ۱۴-۰۵-۱۴۰۰

با اذعان به اینکه میلیون ها نفر از ایالات متحده کودکان در معرض گرسنگی هستند ، مین و کالیفرنیا بودجه ای را برای ارائه غذای رایگان در مدرسه به همه دانش آموزان در ایالت خود تصویب کرده اند. در همین حال ، لایحه پیشنهادی در کنگره با هدف تبدیل غذاهای رایگان مدرسه به یک برنامه ثابت در همه ایالت ها در نظر گرفته شده است. قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس ، غذاهای سالم و تنقلات رایگان را برای همه کودکان در مدارس خصوصی دولتی و غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن درآمد فراهم می کند.

تبریز امروز:

تغذیه رایگان

با اذعان به اینکه میلیون ها نفر از ایالات متحده کودکان در معرض گرسنگی هستند ، مین و کالیفرنیا بودجه ای را برای ارائه غذای رایگان در مدرسه به همه دانش آموزان در ایالت خود تصویب کرده اند. در همین حال ، لایحه پیشنهادی در کنگره با هدف تبدیل غذاهای رایگان مدرسه به یک برنامه ثابت در همه ایالت ها در نظر گرفته شده است.

قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس ، غذاهای سالم و تنقلات رایگان را برای همه کودکان در مدارس خصوصی دولتی و غیرانتفاعی بدون در نظر گرفتن درآمد فراهم می کند.

در حال حاضر ،  وزارت کشاورزی به مناطق مدارس اجازه داده است که در طول مدت شیوع کرونا غذا رایگان به خانواده ها تحویل دهند . این سیاست که قبلاً در ماه سپتامبر منقضی می شد ، تا سال تحصیلی 2021-2022 تمدید شد. این اولین بار در تاریخ 75 ساله است که برنامه ناهار مدرسه به طور سراسری اجرا می گرددکه در همه نقاط ایالات متحده کودکان مدارس بدون هیچ سوالی به غذاهای مدرسه دسترسی برابر دارند.

به عنوان یک متخصص تغذیه و متخصص تغذیه و متخصص در مورد ناامنی غذایی کودکان ، من اغلب می بینم که چگونه دسترسی و دسترسی به غذاهای مغذی می تواند سلامت بچه ها را شکل دهد.

هنگامی که کودکان در پاییز به مدارس باز می گردند ، امکان سیاست فرصتی را برای بررسی چگونگی تأثیر وعده های غذایی رایگان عمومی در تغذیه در برنامه های غذایی مدرسه و نابرابری های بهداشتی در بین کودکان فراهم می کند.

تغذیه خوب نقش مهمی در نتایج قوی تحصیلی دارد و مشخص شده است که وعده های غذایی در مدرسه باعث کاهش ناامنی غذایی در دوران کودکی و اضافه وزن و چاقی در دوران کودکی می شود در حالی که کیفیت کلی رژیم غذایی را بهبود می بخشد.

غذاهای مدرسه اغلب مغذی تر از غذاهایی هستند که در جاهای دیگر خورده می شوند یا حتی ناهارهای بسته بندی شده در منزل تهیه می شوند. مطالعات نشان داده است که دسترسی به وعده های غذایی در مدرسه می تواند حضور ، عملکرد تحصیلی و رفتار را بهبود بخشد.

***

بسیاری از کودکان ، به ویژه آنهایی که از خانواده های کم درآمد و اقلیت هستند ، تا نصف کالری روزانه خود را در مدرسه می خورند. برای این خانواده ها ، هزینه وعده های غذایی مدرسه ، معمولاً بین 2.48 دلار آمریکا و 2.74 دلار آمریکا بسته به سطح مقطع تحصیلی ، می تواند به سرعت در یک هفته ، ماه یا سال تحصیلی افزایش یابد.

کودکانی که بدهی معوق دارند می توانند با خجالت از خوردن وعده غذایی خودداری کنند یا غذای جایگزین کم هزینه تری ارائه دهند - مانند ساندویچ پنیر ، میوه و شیر و نه وعده غذایی معمولی که سایر دانش آموزان دارند.

برنامه های غذای مدرسه مانند یک کسب و کار اجرا می شود و بستگی زیادی به بازپرداخت فدرال از ایالات متحده دارد. دپارتمان کشاورزی در مقابل ناتوانی خانواده ها برای پرداخت  هزینه غذا ، ممکن است برای جبران خسارت از بودجه خود مدارس استفاده کنند. وزارت کشاورزی استفاده از وجوه فدرال برای پرداخت بدهی های پرداخت نشده غذا را ممنوع کرده است. قانون برنامه غذاهای جهانی مدارس حدود 10.9 میلیون دلار بدهی فعلی پرداخت نشده مدارس را که 75 درصد ایالات متحده گزارش کرده است حذف می کند.

***

علاوه بر بدهی غذای مدارس ، در اولین سال شیوع ویروس ، مدارس وعده های غذایی کمتری ارائه کردند . هزینه وعده های غذایی به دلیل بسته بندی و تجهیزات محافظ شخصی برای کارکنان گران تر بود. در نتیجه ، بیش از 50 درصد برنامه های غذای مدرسه در سالهای 2019-2020 زیان مالی گزارش کردند. تعداد بیشتری از برنامه ها گزارش می دهند که در سال تحصیلی 2020-2021 نیز ضرر خواهند داشت.

***

یک مطالعه ملی نشان داد که مدارس شرکت کننده در برنامه های جهانی وعده های غذایی رایگان هزینه های هر وعده غذایی خود را کاهش داده و کیفیت تغذیه وعده های غذایی را حفظ می کنند. وعده های غذایی مدرسه می تواند اقتصاد محلی را تحت تاثیر قرار دهد زیرا می تواند از کشاورزان و دامداران محلی خرید کند و در تغذیه مدرسه ، تولید غذا ، فروش و توزیع شغل ایجاد کند.

برای مدارس ، تغییر مدل جهانی غذا برای همه کودکان - صرف نظر از درآمد - به احتمال زیاد بارهای اداری را کاهش می دهد. مدارس دیگر مجبور نخواهند بود وقت خود را برای برنامه های کاربردی و برآورده کردن شرایط گزارش دهی مانند مدل بازپرداخت فعلی هدر دهند. آنها می توانند در عوض بر وعده های غذایی سالم و آموزش تغذیه تمرکز کنند.

من معتقدم بازگشت سرمایه از ناهارهای مدارس به بهبود اقتصاد کشور ما از شیوع ویروس و سلامت و رفاه کودکان کشورمان کمک می کند.


نظرات کاربران


@