اولویت و رتبه دهی در لیست رای

انتخاب شهردار با رای مردم در نیویورک

تاریخ انتشار : ۰۳:۰۷ ۰۲-۰۴-۱۴۰۰

برای اولین بار در شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده کردند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.

تبریز امروز:

دموکرات‌های شهر نیویورک می‌توانند از میان اندرو ینگ نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا، اریک آدامز رئیس حوزه بروکلین نیویورک، کاترین گارسیا کمیسر پیشین بهداشت نیویورک، مایا ویلی وکیل مدافع سابق دولت بلازیو، و اسکات استرینگر از بازرسان امور مالی شهر نیویورک، یک نفر را انتخاب کنند.

شیوه اداره امور انتظامی نیویورک و مقابله با جرم و جنایت، به ویژه در پی اعتراضاتی که در یک سال گذشته به اداره پلیس نیویورک شده است، از موضوعات مورد بحث در میان نامزدهای دموکرات است.

به گزارش آسوشیتدپرس، اریک آدامز در حال حاضر در نظر‌سنجی‌ها پیشتاز است؛ اما وی به عنوان رئیس پیشین پلیس نیویورک، ممکن است عده‌ای از رأی‌دهنده‌ها را جذب نکند.

از جمله نامزدهای جمهوری‌خواه می‌توان به کورتیس اسلیوا، بنیانگذار یک گروه غیرانتفاعی گشت خیابانی، و فرناندو ماتئو، تاجر، اشاره کرد.

برای اولین بار در تاریخ شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده می‌کنند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.

مقامات انتظار دارند اعلام نتایج هفته‌ها طول بکشد؛ چرا که همانند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آراء غیابی نیز باید شمرده شوند.


نظرات کاربران


@