زندگی دردناک در کنگو

فقیرانه در میان غنای ثروت + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۱:۴۴ ۱۸-۱۲-۱۳۹۹

جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقا یکی ازکشورهای دارای غنی ترین منابع کانی جهان است. طیف گسترده ای از مواد معدنی کمیاب در این کشور به وفور یافت می شود که همگی قیمت های بالایی را در بازارهای کالاهای جهانی دارند. الماس برای جواهرات ، تانتالوم ، تنگستن و طلا برای وسایل الکترونیکی. اورانیوم مورد استفاده در تولید نیرو و سلاح و بسیاری دیگر. کنگو ذخایر فراوانی از مواد خام دارد که در سطح بین المللی تقاضای زیادی دارند اما همچنان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. از استعمار ، با وحشت برده داری و سایر جنایات ، تا وضعیت آشفته و به همان اندازه وحشیانه ای که گروه های شبه نظامی معادن را کنترل می کنند ، غنای کنگو در منابع طبیعی چیزی جز بدبختی به همراه نداشته است. این ثروتها که به آنها "مواد معدنی جنگ " گفته می شود ، فقط ردی از مرگ ، ویرانی و فقر بر جای می گذارد.

تبریز امروز:

 

جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقا یکی ازکشورهای دارای غنی ترین منابع کانی جهان است. طیف گسترده ای از مواد معدنی کمیاب در این کشور به وفور یافت می شود که همگی قیمت های بالایی را در بازارهای کالاهای جهانی دارند.

Congo, My Precious | Anastasia Trofimova

الماس برای جواهرات ، تانتالوم ، تنگستن و طلا برای وسایل الکترونیکی. اورانیوم مورد استفاده در تولید نیرو و سلاح و بسیاری دیگر. کنگو ذخایر فراوانی از مواد خام دارد که در سطح بین المللی تقاضای زیادی دارند اما همچنان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است.

Congo, My Precious | Anastasia Trofimova

از استعمار ، با وحشت برده داری و سایر جنایات ، تا وضعیت آشفته و به همان اندازه وحشیانه ای که گروه های شبه نظامی معادن را کنترل می کنند ، غنای کنگو در منابع طبیعی چیزی جز بدبختی به همراه نداشته است. این ثروتها که به آنها "مواد معدنی جنگ " گفته می شود ، فقط ردی از مرگ ، ویرانی و فقر بر جای می گذارد.

Congo, My Precious | Anastasia Trofimova

تحت حاکمیت بلژیک ، کارگران کنگو معمولاً هنگام استخراج مواد معدنی مختلف ملزم به کسب سهمیه بودند. برداشت شخصی می تواند به معنای مجازات با قطع دست با قمه باشد. این کشور در سال 1960 استقلال یافت ، اما این امر مانع کار برده و کودک یا جنایاتی که برای استخراج و بهره برداری از مواد معدنی مرتکب شده بود نشد. جناح های مبارز متخاصم از داخل کشور و فراتر از آن کنترل مین ها را برای منافع خود در حالی که مردم محلی را به وحشت انداختند ، به دست گرفتند.

congo my precious

برنارد کالومه بولری ، نوازنده و فیکس کننده رسانه های خبری بین المللی ، در سال 1960 ، در سالی که جمهوری دوکراتیک کنگو استقلال خونین خود را بدست آورد ، متولد شد.

Congo, My Precious | Anastasia Trofimova

پدرش در یک شرکت استعمارگر معدن بلژیک کار می کرد و خود برنارد با پول از ثروت کنگو از طریق مدرسه تحصیل کرد. تاریخ آشفتگی کشورش بسیار شخصی است. او جنگ را گذرانده و میهن خود را بارها و بارها با غارت و حرص و طمع شدید از هم پاشیده است. داستان برنارد وصیت نامه ای لعنتی است ، نشان می دهد که چگونه نابرابری جهانی باعث می شود فضل طبیعت به جای برکت ، یک نفرین کشنده باشد


نظرات کاربران


@