کرونا ویروس و واکسن جدید

واکسن جانسون اند جانسون مجوز توزیع گرفت

تاریخ انتشار : ۰۲:۱۵ ۱۰-۱۲-۱۳۹۹

دولت فدرال برای هر دوز 10 دلار برای مجموع 100 میلیون دوز را كه باید در پایان ماه ژوئن آماده شود ، به شركت پرداخت می كند ، و این مقدار در هر دوز نسبت به توافق برای پرداخت مدرنا و فایزر كه واكسن خود را با یك شركت آلمانی ، بیو ان تک تولید كرده اند ، كمتر است. واکسن یک دوزهای جانسون و جانسون به ایالات متحده امکان می دهد تعداد افرادی که کاملاً واکسینه شده اند را به سرعت افزایش دهد. برخلاف دو واکسن دیگر ، می توان آن را حداقل در مدت سه ماه در دمای استاندارد یخچال نگهداری کرد.

تبریز امروز:

The company plans to ship around 20 million doses by the end of March.

واکسن شرکت جانسون و جتنسون از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوز توزیع خود را دریافت کرد ، اما مقامات بهداشتی بیم عدم اقبال و پذیرش آن از سوی مردم را دارند .

تایید این واکسن منجر به ورود  میلیون ها دوز بیشتر به بازار مصرف و واکسیناسیون خواهد شد .

این شرکت قصد دارد حدود 20 میلیون دوز را تا پایان ماه مارس وارد بازار کند.

 سازمان غذا و دارو روز شنبه واکسن کویید - 19 تک شات جانسون و جانسون را برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرد و با شروع تولید میلیون ها دوز واکسن سوم موثر که می تواند تا اوایل هفته آینده به آمریکایی ها برسد.

این اعلامیه در یک لحظه حساس بدست آمده است ، زیرا با کاهش شدید موارد ویروس کرونا و انتظار میلیون ها آمریکایی در لیست های واکسناسیون شرایط فعلی دارای تفاوت باشد .

 

جانسون و جانسون متعهد شده اند كه تا پایان ماه ژوئن 100 میلیون دوز در اختیار ایالات متحده قرار دهند. هنگامی که با 600 میلیون دوز از واکسن های دو مرحله ای ساخته شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna که قرار است تا پایان جولای  وارد بازارشود ، ترکیب شوند ،به نظر می رسد  میزان دسترسی برای پوشش هر بزرگسال آمریکایی که مایل به یک واکسن است وجود دارد.

اما مقامات بهداشتی فدرال و ایالت نگران هستند که حتی با داشتن داده های قوی برای پشتیبانی از آن ، برخی ممکن است جانسون و جانسون را به عنوان یک گزینه کم اثر تلقی کنند.

میزان اثربخشی 72 درصدی واکسن جدید در سایت آزمایش بالینی ایالات متحده - از حدود 95 درصدی که در مطالعات آزمایش واکسن های Moderna و Pfizer-BioNTech مشاهده شد ، کمتر است. در تمام سایت های آزمایشی ، واکسن جانسون و جانسون همچنین 85 درصد اثر در برابر اشکال شدید کوید -19 و 100 درصد اثر در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را نشان داد.

دکتر آنتونی اس فائوشی ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در مصاحبه روز شنبه گفت: "لزوماً درگیر بازی عددی نشوید ، زیرا این واکسن واقعاً خوبی است و آنچه ما نیاز داریم ، تا آنجا که ممکن است واکسن های خوب باشد." . "به جای تجزیه و تحلیل تفاوت بین 94 و 72 ، این واقعیت را بپذیرید که اکنون سه واکسن بسیار موثر دارید. "

 

روز یکشنبه کمیته ای از متخصصان واکسن که به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مشاوره می دهند ، برای بحث در مورد اولویت بندی برخی گروه های جمعیتی برای واکسن تشکیل جلسه می دهد ، راهنمایی هایی که مقامات بهداشت ایالتی پیش بینی مجوز F.D.A منتظر بودند.

یک مقام دولتی که از توزیع واکسن آگاه است ، گفت که حمل و نقل از روز دوشنبه آغاز می شود و تحویل می تواند به محض سه شنبه انجام شود.

جانسون و جانسون گفته اند كه به محض مجوز F.D.A ، تقریباً چهار میلیون دوز ارسال می كند. توزیع و حدود 16 میلیون دوز دیگر را تا پایان ماه مارس مجاز می داند. این رقم به مراتب کمتر از 37 میلیون دوزی است که در قرارداد فدرال 1 میلیارد دلاری آن درخواست شده است ، اما در این قرارداد آمده است که تحویل هایی که 30 روز تأخیر دارند

دولت فدرال برای  هر دوز 10 دلار برای مجموع 100 میلیون دوز را كه باید در پایان ماه ژوئن آماده شود ، به شركت پرداخت می كند ، و این مقدار در هر دوز نسبت به توافق برای پرداخت مدرنا  و فایزر كه واكسن خود را با یك شركت آلمانی ، بیو ان تک تولید كرده اند ، كمتر است.

واکسن یک دوزهای جانسون و جانسون به ایالات متحده امکان می دهد تعداد افرادی که کاملاً واکسینه شده اند را به سرعت افزایش دهد. برخلاف دو واکسن دیگر ، می توان آن را حداقل در مدت سه ماه در دمای استاندارد یخچال نگهداری کرد.


نظرات کاربران


@