قطعه ای برای پیانو از فرانس لیست

رویاهای عشق

تاریخ انتشار : ۱۱:۰۴ ۰۹-۱۲-۱۳۹۹

لیبستروئوم ، برای رویاهای عشق، مجموعه ای از سه اثر مجزای پیانو از فرانتس لیست است که در سال 1850 منتشر شد. در سال 1850 ، دو نسخه به طور همزمان به عنوان مجموعه ای از آهنگ ها برای صدای بلند و پیانو ظاهر شد.

تبریز امروز:

 

لیبستروئوم ، برای رویاهای عشق، مجموعه ای از سه اثر مجزای پیانو از فرانتس لیست است که در سال 1850 منتشر شد. در سال 1850 ، دو نسخه به طور همزمان به عنوان مجموعه ای از آهنگ ها برای صدای بلند و پیانو ظاهر شد.

دو شعر از اوهلند و یکی از شعرهای فریلیگرات سه شکل مختلف عشق را به تصویر می کشد. "هوه لیب" (عشق والا) اوهلند یک عشق مقدس یا مذهبی است: "شهید" از عشق دنیوی چشم پوشی می کند و "آسمان دروازه های خود را باز کرده است". آهنگ دوم "Seliger Tod" (مرگ مبارک) اغلب با خط اول آن شناخته می شود ("Gestorben war ich"، "I had dead") ، و عشق اروتیکی را برمی انگیزد. ("من از سعادت عشق مرده بودم ؛ ....... بهشت ​​را در چشمان او دیدم"). شعر Freiligrath برای سومین قطعه مشهور Notturno درباره عشق بالغ بی قید و شرط است ("عشق تا جایی که می توانی!" ، "O lieb، so lang du lieben kannst").

لیبسترام شماره 3 در رشته فلت ماژور آخرین مورد از سه موردی است که لیست نوشت و محبوب ترین آنها است.

می توان آن را به سه بخش تقسیم کرد ، هر قسمت توسط یک کادنزا سریع تقسیم می شود که نیاز به کار انگشتانه ماهرانه و توانایی فنی بسیار بالا دارد.

از ملودی یکسانی در هر قطعه استفاده می شود ، هر بار که متنوع باشد ، مخصوصاً نزدیک به وسط کار ، جایی که به اوج رسیده است. در آن بخش ، ملودی توسط یک سری اکتاو پخش می شود و به دنبال آن آرپگگیوس اجرا می شود. 


نظرات کاربران


@