عکس ازملخی کوچک که کم کم در عرصه کوهستان عینالی آشکار شده است ! عکس و برگردان متن از توفیق وحیدی آذر

ملخ ، وقتی که عینالی را برای اقامت و زندگی انتخاب کرده باشد

تاریخ انتشار : ۰۹:۵۵ ۰۸-۱۲-۱۳۹۹

"اغلب گفته می شود که برای زنده ماندن و تولید مثل ، ارگانیسم ها باید خود را با محیط سازگار کنند. با این حال ، این احتمال نیز وجود دارد که ارگانیسم" محیط "را با خودش" سازگار "کند. به عنوان مثالی که می توانیم از خود بگیریم: اگر هوا سرد باشد ، ما گرمکن را روشن کنید ، "پیم ادلار ، چگونگی مطالعه را نشان می دهد موجودات دیگر نیز این توانایی را دارند که محیط خود را تنظیم کنند ، توضیح می دهد. مطالعه "شواهد تجربی مطابقت با انتخاب زیستگاه، باعث سازگاری محلی در یک جمعیت وحشی می شود" بر روی ملخ ها متمرکز است ، که به دلیل استتار زیاد آنها از طریق رنگ ها و اشکال شناخته شده است که تشخیص آنها تقریبا غیرممکن است. "یک توضیح برای استتار مشاهده شده می تواند انتخاب طبیعی باشد ، که بدترین استتار شده توسط شکارچیان شناسایی و خورده می شوند. در این حالت ، محیط تعیین می کند که چه افرادی زنده می مانند و چه کسانی زنده نمی مانند (یعنی انتخاب طبیعی عمل می کند). در مقابل ، آنچه این مطالعه نشان می دهد این است كه فرد می تواند نقشی تعیین كننده در جلوگیری از عمل انتخاب طبیعی داشته باشد ، یعنی تعدیل وجود دارد كه در آن فرد شخصیت اصلی است. "

تبریز امروز:

ملخ عینالی - GrossHopper

 

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه پابلو دو اولاوید سویل ، به سرپرستی پیم ادلار ، از گروه زیست شناسی مولکولی و مهندسی بیوشیمی این موسسه ، یک مطالعه تجربی را انجام داده اند که نشان می دهد ملخ ها هنگام انتخاب مکانی که از آن استفاده می کنند ، کاملاً از رنگ خود آگاه هستند. استتار بهتر را برای آنها فراهم می کند. یافته های تحقیق ، منتشر شده در مجله Proceedings of the Royal Society B ، نشان می دهد که چگونه ارگانیسم ها قادر به تنظیم محیط خود ، هر کدام با توجه به نیازهای فردی خود هستند.


"اغلب گفته می شود که برای زنده ماندن و تولید مثل ، ارگانیسم ها باید خود را با محیط سازگار کنند. با این حال ، این احتمال نیز وجود دارد که ارگانیسم" محیط "را با خودش" سازگار "کند. به عنوان مثالی که می توانیم از خود بگیریم: اگر هوا سرد باشد ، ما گرمکن را روشن کنید ، "پیم ادلار ، چگونگی مطالعه را نشان می دهد موجودات دیگر نیز این توانایی را دارند که محیط خود را تنظیم کنند ، توضیح می دهد.

مطالعه "شواهد تجربی مطابقت با انتخاب زیستگاه، باعث سازگاری محلی در یک جمعیت وحشی می شود" بر روی ملخ ها متمرکز است ، که به دلیل استتار زیاد آنها از طریق رنگ ها و اشکال شناخته شده است که تشخیص آنها تقریبا غیرممکن است. "یک توضیح برای استتار مشاهده شده می تواند انتخاب طبیعی باشد ، که بدترین استتار شده توسط شکارچیان شناسایی و خورده می شوند. در این حالت ، محیط تعیین می کند که چه افرادی زنده می مانند و چه کسانی زنده نمی مانند (یعنی انتخاب طبیعی عمل می کند). در مقابل ، آنچه این مطالعه نشان می دهد این است كه فرد می تواند نقشی تعیین كننده در جلوگیری از عمل انتخاب طبیعی داشته باشد ، یعنی تعدیل وجود دارد كه در آن فرد شخصیت اصلی است. "

"ما جمعیتی از ملخ ها را مورد مطالعه قرار داده ایم كه با زندگی در خیابان های آسفالته متروك با رنگهای بسیار متفاوت سازگار است. ما توانسته ایم بررسی كنیم كه ملخ ها از رنگ خود آگاه هستند ، زیرا آنها نوع بستر را بیشترین شباهت به خود را انتخاب می كنند ، کارلوس کاماچو ، اولین نویسنده این نشریه ، می گوید: "بنابراین خود را بهتر استتار می کنند."

برای تأیید این پایان نامه ، محققان رنگ ملخ ها را با رنگ آبرنگ تغییر دادند (چیزی که بیشتر از رنگ آنها تأثیر نمی گذارد) ، و سپس مشاهده کردند که آنها استفاده خود از سوبسترا را اصلاح کردند: افراد با رنگ تیره رنگ شده به تاریکی آسفالت منتقل شدند ، و ملخ هایی که با رنگ روشن  نقاشی شده بودند به پیاده روهای کاشی کاری کم رنگ انتقال یافتند. آدریان بانوس  ، یکی دیگر از اعضای تیم تحقیق می گوید: "احتمالاً ملخ قادر است رنگ بدن خود را با رنگ زیرلایه مقایسه کند و متعاقباً بستری را انتخاب می کند که کمترین تضاد را داشته باشد."

Gross Hopper

این اولین بار است که با چنان جزئیات نشان داده شده است که تنوع بین افراد بر انتخاب آنها از محیط تأثیر می گذارد. آلبرتو سانابریا ، که پایان نامه کارشناسی ارشد مقاله بود ، می گوید: "منطقی است که این اتفاق بیفتد ، اما اثبات آن آسان نیست." وی می افزاید: "هنگامی که من در گرمای 40 درجه سانتیگراد در تابستان سویا دنبال می کردم ، نمی دانستم چه چیزی را پیدا خواهیم کرد ، اما مطمئناً ارزش تلاش و عرق را داشت."

محققان اشاره کردند که تنوع بین افراد هنوز هم در زیست شناسی نادیده گرفته می شود ، اما مطالعاتی از این دست ارتباط آن را نشان می دهد. پیم ادلار می گوید: "نادیده گرفتن اختلافات بین افراد و اندیشیدن در مورد میانگین بسیار آسان است ، اما همان جامعه ما است: هیچ کس با دیگری برابر نیست و نباید از تنوع بین افراد غافل شد." "به عنوان مثال ، اگر یک محیط متنوع به یک محیط همگن تبدیل شود - به عنوان مثال ، به دلیل مدیریت ضعیف - بخش زیادی از مردم راحت نیستند ، و حتی ممکن است از بین بروند."


نظرات کاربران


@