استارلینک پروژه ای بلندپروازانه در جهان اینترنت

اینترنت ماهواره ای تکنولوژی دنیای آینده + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۶:۳۷ ۰۸-۱۲-۱۳۹۹

کاربران می توانند انتظار داشته باشند که سرعت داده ها از 50 مگابیت بر ثانیه تا 150 مگابایت بر ثانیه و تأخیر از 20 میلی ثانیه تا 40 میلی ثانیه متفاوت باشد، اینترنت ماهواره ای استارلینک تا اخر سال میلادی جاری بیشتر کره زمین را پوشش خواهد داد و در سال ۲۰۲۲ پوشش جهانی ماهواره های استارلینک تکمیل و سیگنالهای این ماهواره ها در تمام زمین قابل دریافت خواهد شد.

تبریز امروز:

استارلینک

استارلینک اکنون خدمات بتا اولیه را در داخل و خارج از کشور ارائه می دهد و گسترش آن تا پوشش  دهی جهان را در سال 2021 ادامه خواهد داد.

در طول بتا ، طی چند ماه آینده ، کاربران می توانند انتظار داشته باشند که سرعت داده ها از 50 مگابیت بر ثانیه تا 150 مگابایت بر ثانیه و تأخیر از 20 میلی ثانیه تا 40 میلی ثانیه متفاوت باشد، زیرا سیستم استارلینک در حال ارتقا است . 

همانطور که ماهواره های بیشتری را استارلینک پرتاب می کند ، ایستگاه های زمینی بیشتری  نیز نصب می گردد و نرم افزار شبکه بهبود داده می شود ، سرعت داده ، تأخیر و زمان کار به طور چشمگیری بهبود می یابد

کیت استارلینک  با تمام مواردی که برای آنلاین شدن نیاز است از جمله استارلینک ، روتر Wi-Fi ، منبع تغذیه ، کابل ها و... به کاربر داده می شود .

استارلینک برای اتصال به یک دید واضح از آسمان نیاز دارد. 


تأخیر زمانی است که برای ارسال داده ها از یک نقطه به نقطه دیگر لازم است. هنگامی که ماهواره ها از زمین دور هستند ، تأخیر زیاد است ، در نتیجه عملکرد ضعیفی برای فعالیت هایی مانند تماس های ویدیویی و بازی های آنلاین وجود دارد.

ماهواره های استارلینک بیش از 60 برابر ماهواره های سنتی به زمین نزدیکتر هستند ، در نتیجه تاخیر کمتری ایجاد می شود و توانایی پشتیبانی از خدمات معمولاً با اینترنت ماهواره ای سنتی امکان پذیر نیست.

استارلینک به طور ایده آل برای مناطقی از کره زمین که اتصال به طور معمول یک چالش است ، مناسب است. با محدودیت زیرساخت های سنتی زمینی ، استارلینک می تواند اینترنت باند پهن پرسرعت را به مکان هایی که دسترسی غیرقابل اعتماد یا کاملاً غیرقابل دسترسی است ، ارائه دهد.
تیم های استارلینک برای درک بهتر مشخصات مشاهدات و تغییرات مهندسی آنها تا آنجا که بتوانند برای کاهش روشنایی ماهواره طراحی می کنند و  با ستاره شناسان در سراسر جهان همکاری نزدیک داشته اند 

SpaceX در حال استفاده از تجربه خود در ساخت موشک و فضاپیما برای استقرار  سیستم اینترنت باند پهن جهان است. SpaceX به عنوان پیشروترین ارائه دهنده خدمات پرتاب در جهان - و تنها ارائه دهنده دارای یک موشک قابل استفاده مجدد در کلاس مداری - تجربه عمیقی را هم با فضاپیماها و هم با عملیات مدار دارد.

***

ایلان ماسک می گوید : به زودی کل کره زمین به اینترنت ماهواره ای دسترسی خواهند داشت

او اظهار داشت که اینترنت ماهواره ای استارلینک تا اخر سال میلادی جاری بیشتر کره زمین را پوشش خواهد داد و در سال ۲۰۲۲ پوشش جهانی ماهواره های استارلینک تکمیل و سیگنالهای این ماهواره ها در تمام زمین قابل دریافت خواهد شد.

برپایی شبکه جهانی اینترنت ماهواره ای استارلینک هزینه بالایی دارد و برآورد میشود بیش از ۱۰ میلیارد دلار هزینه در برخواهد داشت. بنابراین شرکت SpaceX چندین مورد سرمایه گذاری جدید جذب کرده تا هزینه آن برآورده شود. این شرکت اخیرا ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است که در پروژه های استارلینک و استارشیپ هزینه میشود و ارزش این شرکت را بیش از ۷۴ میلیارد دلار افزایش میدهد.


نظرات کاربران


@