ایزوستیا از ارمنستان گزارش می دهد - برگردان به فارسی توفیق وحیدی آذر

آیا ارمنستان در مقابل کودتای نظامی قرار دارد؟ آیا نیکول پاشینیان قادر به حفظ پست خود خواهد بود+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۶:۲۸ ۰۷-۱۲-۱۳۹۹

نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان اظهار داشت که درخواست ستاد کل نیروهای مسلح این کشور برای استعفا وی تلاش برای کودتای نظامی است. ..... نخست وزیر پاشینیان روز پنجشنبه ، 25 فوریه در صفحه فیس بوك خود نوشت. "من اظهارات ستاد کل را یک تلاش برای کودتای نظامی می دانم. من همه طرفداران خود را به میدان جمهوری (میدان مرکزی ایروان ) دعوت می كنم. "

تبریز امروز:

 

نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان اظهار داشت که درخواست ستاد کل نیروهای مسلح این کشور برای استعفا وی تلاش برای کودتای نظامی است.

نارضایتی از سیاست نخست وزیر ارمنستان در ایروان همچنان رو به افزایش است، پاشینیان در صفحه ی فیس بوک خود نوشت :
"من اظهارات ستاد کل را یک تلاش برای کودتای نظامی می دانم. من همه طرفداران خود را به میدان جمهوری (میدان مرکزی ایروان - سردبیر) دعوت می كنم. 

پاشینیان افزود که به زودی قصد دارد از طریق اسکایپ با  مردم صحبت کند.

در همان روز ، نیروهای مسلح ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان و دولت شدند. بیانیه منتشر شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح حاکی از آن است که هیئت دولت توانایی تصمیم گیری مناسب در شرایط بحرانی برای مردم را ندارد.

ارتش همچنین خواستار خودداری از استفاده از زور علیه مردم شد.

 ده ها تظاهرکننده به ساختمان دانشگاه دولتی ایروان (YSU) وارد شدند. اعضای جنبش مخالف برای نجات سرزمین مادری از دانش آموزان و معلمان خواستند که در درخواست استعفای پاشینیان شرکت کنند ، آنها همچنین شعار "ارمنستان بدون نیکولا" را فریاد زدند.

ایخان ساغتلیان ، هماهنگ کننده جنبش برای نجات سرزمین مادری ، اظهار داشت که مخالفان روزانه تظاهرات می کنند و خواستار استعفای پاشینیان می شوند.


فعالان خواستار استعفای پاشینیان هستند ، که مخالفان او را مقصر "تسلیم شدن" ارمنستان پس از امضای توافق نامه پایان دادن به خصومت در قره باغ دانستند.

سندی که از جمله توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان امضا شده است ، پیش بینی آتش بس در قره باغ ، تبادل زندانیان بین طرفین درگیری ، انتقال تعدادی از مناطق اشغالی به آذربایجان و بازگشت آوارگان به قره باغ است. 

پاشینیان توافقنامه را تنها راه پایان دادن به خونریزی خواند. وی در تاریخ 25 دسامبر سال گذشته اعلام کرد که به شرط امضای تفاهم نامه ای برای برگزاری انتخابات زود هنگام مجلس ، از سوی نیروهای اصلی مخالف آماده استعفا است و تا این زمان وضعیت بازیگری خود را حفظ خواهد کرد. سران دولت مخالفان این ابتکار را رد کردند


نظرات کاربران


@