هند

دیپلماسی واکسن + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۷:۳۵ ۰۳-۱۲-۱۳۹۹

در حالی که بیشتر دولت ها سعی می کنند واکسن کوید - را ذخیره کنند ، هند میلیون ها دوز به عنوان "واکسن ماتری" یا دوستی واکسن به کشورهای همسایه می دهد. آیا این نوع دوستی است یا انگیزه های ژئوپلیتیکی می تواند در بازی باشد؟................هند ده ها هزار شات واکسن کوید 19 رایگان در اختیار کشورهای کارائیب قرار می دهد که در رقابت با کشورهای ثروتمند در تهیه واکسن دست خالی باقی مانده اند. شات های ساخته شده توسط هند ، به کشورهای فقیرتر جایگزینی برای واکسن های چینی است که پکن در سراسر منطقه تحت فشار ویروس قرار داده است. وزارت امور خارجه هند اعلام كرد كه قصد دارد واكسن ها را - بيشتر به صورت رايگان - به 49 كشور آمريكاي لاتين ، كارائيب ، آسيا و آفريقا عرضه كند. تاکنون ، این کشور 22.9 میلیون دوز تحت برنامه "دوستی واکسن" خود توزیع کرده است. روز پنجشنبه ، راکل پنا ، وزیر کشور جمهوری دومنیکن گفت که هند 30،000 دوز به کشورش اهدا کرده است. این به غیر از 70،000 دوزی است که هند به دومنیکان اهدا کرده است که برای واکسیناسیون کل جمعیت کافی است - و 10،000 موردی که اوایل ماه جاری به باربادوس ارائه شده است.

تبریز امروز:

 

دویچه وله در مورد دیپلماسی واکس هند ویدئویی را تهیه کرده است و می گوید در حالی که بیشتر دولت ها سعی می کنند واکسن  کوید - را ذخیره کنند ، هند میلیون ها دوز به عنوان "واکسن ماتری" یا دوستی واکسن به کشورهای همسایه می دهد. آیا این نوع دوستی است یا انگیزه های ژئوپلیتیکی می تواند در بازی باشد؟

بلومبرگ می نویسد 

هند ده ها هزار شات واکسن  کوید 19 رایگان در اختیار کشورهای کارائیب قرار می دهد که در رقابت با کشورهای ثروتمند در تهیه واکسن دست خالی باقی مانده اند.

شات های ساخته شده توسط هند ، به کشورهای فقیرتر جایگزینی برای واکسن های چینی است که پکن در سراسر منطقه تحت فشار ویروس قرار داده است.

وزارت امور خارجه هند اعلام كرد كه قصد دارد واكسن ها را - بيشتر به صورت رايگان - به 49 كشور آمريكاي لاتين ، كارائيب ، آسيا و آفريقا عرضه كند. تاکنون ، این کشور 22.9 میلیون دوز تحت برنامه "دوستی واکسن" خود توزیع کرده است.

روز پنجشنبه ، راکل پنا ، وزیر کشور جمهوری دومنیکن گفت که هند 30،000 دوز به کشورش اهدا کرده است. این به غیر  از  70،000 دوزی است که هند به دومنیکان اهدا کرده است که برای واکسیناسیون کل جمعیت کافی است  - و 10،000 موردی که اوایل ماه جاری به باربادوس ارائه شده است.


موسسه سرم هند ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن در جهان ، Covishield را تولید می کند که توسط آسترا زنکا ساخته شده است.

کشورهای فقیرتر نتوانسته اند برای دریافت واکسن با کشورهای ثروتمندی که به سرعت معامله با تولیدکنندگان دارو را منعقد کرده اند ، رقابت کنند و هنوز بسیاری از مناطق کارائیب و آمریکای مرکزی با شروع فعالیت های خود فاصله دارند. اندرو هولس نخست وزیر جامائیکا ماه گذشته کشورهای ثروتمند را به "احتکار" واکسن متهم کرد

 


نظرات کاربران


@