عکسی از مریخ

اولین نگاه تمام رنگی پرسورنس به مریخ

تاریخ انتشار : ۰۲:۲۳ ۰۳-۱۲-۱۳۹۹

این اولین تصویر رنگی با وضوح بالا است که پس از فرود در 18 فوریه 2021 توسط دوربین های نصب شده در زیر مریخ نورد پرسورنس مریخ ناسا ارسال می شود. از اهداف اصلی برای ماموریت پرسرورنس در مریخ جستجوی علائم حیات میکروبی باستان است. این مریخ نورد زمین شناسی سیاره و آب و هوای گذشته را مشخص می کند ، زمینه را برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ هموار می کند و اولین ماموریت برای جمع آوری و ذخیره سازی سنگ مریخ و سنگ شکسته و گرد و غبار را ایجاد می کند. مأموریت های بعدی توسط ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا ، سفینه های فضایی را به مریخ می فرستد تا این نمونه های ذخیره شده از سطح را جمع آوری و برای تجزیه و تحلیل دقیق به زمین بازگرداند.

تبریز امروز:

مریخ - پرسرورنس

این اولین تصویر با وضوح بالا و رنگی است که توسط پرسورنس یا استقامت ناسا ارسال شده است 


این اولین تصویر رنگی با وضوح بالا است که پس از فرود در 18 فوریه 2021 توسط دوربین های Hazard (Hazcams) در زیر مریخ نورد پرسورنس مریخ ناسا ارسال می شود.

از اهداف اصلی برای ماموریت پرسرورنس در مریخ  جستجوی علائم حیات میکروبی باستان است. این مریخ نورد زمین شناسی سیاره و آب و هوای گذشته را مشخص می کند ، زمینه را برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ هموار می کند و اولین ماموریت برای جمع آوری و ذخیره سازی سنگ مریخ و سنگ شکسته و گرد و غبار را ایجاد می کند.

مأموریت های بعدی توسط ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا ، سفینه های فضایی را به مریخ می فرستد تا این نمونه های ذخیره شده از سطح را جمع آوری و برای تجزیه و تحلیل دقیق به زمین بازگرداند.

مأموریت مریخ 2020 بخشی از یک برنامه بزرگتر است که شامل مأموریت هایی به ماه به عنوان راهی برای آماده سازی برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ است. JPL که توسط کالتک در پاسادنا ، کالیفرنیا برای ناسا مدیریت می شود ، مریخ نوردهای پرسورنس و کیوریازیتی را ساخته و مدیریت می کند.


نظرات کاربران


@