کاوشگری در حال نشستن بر روی مریخ است

7 دقیقه تا مریخ + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۶:۳۰ ۳۰-۱۱-۱۳۹۹

کاوشگری به سوی مریخ: پِرسیویرَنس ناو ناسا تلاش می کند خطرناک ترین فرود را بر روی مریخ انجام دهد همه فرودها بر روی مریخ دشوار است ، اما مریخ نورد پِرسیویرَنس ناسا در تلاش است تا در چالش برانگیزترین تلاش خود از زمین، مریخ را هدف قرار دهد.............مریخ نوردپِرسیویرَنس قرار است امروز در تاریخ 18 فوریه 2021 بر روی سطح مریخ فرود آید

تبریز امروز:

 

کاوشگری به سوی مریخ: پِرسیویرَنس ناو ناسا تلاش می کند خطرناک ترین فرود را بر روی مریخ انجام دهد

همه فرودها بر روی مریخ دشوار است ، اما مریخ نورد پِرسیویرَنس Perseverance ناسا در تلاش است تا در چالش برانگیزترین تلاش خود از زمین، مریخ را هدف قرار دهد.

مرحله شدید ورود ، فرود و فرود که با نام EDL شناخته می شود ، با رسیدن فضاپیما به بالای جو مریخ آغاز می شود. مهندسان از زمان فرود برای مریخ به عنوان "هفت دقیقه وحشت" یاد کرده اند.

دنباله فرود پیچیده است و هدف قرار دادن مکانی مانند دهانه جزرو در مریخ فقط به دلیل فن آوری های جدید فرود شناخته شده به نام Range Trigger و Terrain-Relative Navigation امکان پذیر است.

مریخ نوردپِرسیویرَنس قرار است امروز در تاریخ 18 فوریه 2021 بر روی سطح مریخ فرود آید.

اگر این روند که مهندسان ناسا به طنز آن را «هفت دقیقه وحشت» می نامند به خوبی پیش برود کاوشگر «پِرسیویرَنس» در نقطه‌ای بر روی سطح مریخ فرود خواهد آمد که به دلیل غنای بیولوژی فضايی از مدت‌ها پیش موضوع پژوهش بوده است.

نقطه فرود این کاوشگر که بستر یک دریاچه و دلتای خشک شده است در تحقیقات دانشمندان برای شناخت سیاره مریخ اهمیت فراوانی دارد ولی درعین حال به دلیل ناهمواری‌های سطح آن برای فرود یک کاوشگر نقطه دشواری است.

هدف اصلی: کشف نشانه هایی از علائم زندگی در گذشته و جمع آوری نمونه هایی از سنگ و "سنگ و خاک شکسته" را برای بازگشت احتمالی به زمین جمع کند


نظرات کاربران


@