امریکا

پیامد برائت ترامپ

تاریخ انتشار : ۱۸:۴۸ ۲۶-۱۱-۱۳۹۹

دونالد ترامپ علیرغم شکست در انتخابات و دو بار استیضاح ، همچنان یک قدرت سیاسی قدرتمند در حزب جمهوریخواه است. اوهمچنان نیروی مسلط در سیاست های راست گرایانه آمریکا است.

تبریز امروز:

هفت سناتور جمهوری خواه روز شنبه با دموکرات ها همراه شدند که رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ را محکوم کنند - بیشترین همراهی دو حزب در روند استیضاح. اما رأی 57 به 43 با 10 رأی کمتر از دو سوم لازم برای مقصر شناخته شدن وی در ایجاد شورش در کنگره در 6 ژانویه و اجازه دادن به سنا برای رد صلاحیت وی برای تصدی پست های بعدی روبرو شد.
حتی برخی از جمهوری خواهان که به تبرئه رای دادند - به ویژه رهبر اقلیت سنا ، میچ مک کانل - به شدت از آقای ترامپ انتقاد کردند و وی را مسئول این شورش دانستند. و هفت نفری که از محکومیت وی حمایت کردند ،  ضد حمله ای را علیه تهدیدهای مدافعان ترامپ علیه آنها آغاز کردند ، این نشانه ای از تعمیق دودستگی حزب در رای گیری سنا بود.
این بسیار مسلم است: ترامپ همچنان نیروی مسلط در سیاست های راست گرایانه آمریکا است.
خطرات قانونی برای ترامپ همچنان  باقی مانده است ، وی هنوز با سه تحقیق روبرو است ، دو مورد مربوط به معاملات تجاری خود در نیویورک است ، و یک مورد دیگر مربوط به تلاش های وی برای لغو شکست در انتخابات خود به رئیس جمهور بایدن در ایالت جورجیا است.
دولت بایدن می گوید: این تبرئه سریع به رئیس جمهور جدید اجازه می دهد تا توجه خود را به موضوعاتی که وی را به سمت پیروزی سوق داده است متمرکز کند - مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا و عواقب اقتصادی آن


نظرات کاربران


@