موسیقی با پیانو

رویای پاییزی ، والسی برای تزار

تاریخ انتشار : ۰۲:۱۰ ۰۸-۱۱-۱۳۹۹

موسیقی والس "رویای پاییزی" توسط پیانیست و آهنگساز انگلیسی آرچیبالد جویس در سال 1908 نوشته شده است. آرچیبالد جویس مجموعه ای از والس ها را نوشته است که مورد علاقه مخاطبان قرار گرفته است و حتی عنوان ناگفته "پادشاه والسها" را دریافت کرد. در سال 1909 وی برای کنسرت به روسیه آمد و پس از آن "رویای پاییز" بلافاصله محبوبیت پیدا کرد. چند سال بعد ، ضبط هایی در نسخه های عظیمی منتشر شد و "رویای پاییزی" ، همراه با دیگر آثار محبوب جویس ، به نام والس های قدیمی روسیه نوشته شدند. باد پاییز برگ ها را می روبد ! که تمام و همه، غم و اندوه اند. تنها امید است که نمی میرد روح آدمی می داند: بهار خواهد آمد.

تبریز امروز:

 


موسیقی والس "رویای پاییزی" توسط پیانیست و آهنگساز انگلیسی آرچیبالد جویس در سال 1908 نوشته شده است. آرچیبالد جویس مجموعه ای از والس ها را نوشته است که مورد علاقه مخاطبان قرار گرفته است و حتی عنوان ناگفته "پادشاه والسها" را دریافت کرد.
در سال 1909 وی برای کنسرت به روسیه آمد و پس از آن "رویای پاییز" بلافاصله محبوبیت پیدا کرد. چند سال بعد ، ضبط هایی در نسخه های عظیمی منتشر شد و "رویای پاییزی" ، همراه با دیگر آثار محبوب جویس ، به نام والس های قدیمی روسیه نوشته  شدند.
چندین بار تلاش شده است که متنی برای این موسیقی نوشته شود. اولین کسی که این کار را انجام داد شاهزاده اف. کساتکین-روستوفسکی بود که اشعاری را به بارونس اولگا نیکولاوئنا تائوبا اختصاص داد. اما آنها در بین مردم به رسمیت شناخته نشدند. در سالهای قبل از جنگ ، شاعران دیگر سعی داشتند برای این موسیقی شعری اشته باشند ، اما نسخه واسیلی لبدف-کوماچ به محبوب ترین نسخه تبدیل شد.

باد پاییز برگ ها را می روبد !
که تمام و همه، غم و اندوه اند.
تنها امید است که نمی میرد
روح آدمی می داند: بهار خواهد آمد.

و غم و اندوه و هوای بد 
همه چیز! مانند باران پاییزی ، خواهند رفت !
شادی خواهد بود ، شادمانی وجود خواهد داشت
و آفتاب داغ طلوع خواهد کرد!

گریه و افرا و سن  همه جایند،
و تو ناتوان از جمع برگ های افتاده  .
 اشک های بسیار برایت فرو ریخته  ،
روز بهار دوباره فرا خواهد رسید.

پاییز جدایی به زودی به سر می رسد 
برگ سبز دوباره می روید 
دستان دوست داشتنی دوباره ما را در هم پیوند می زنند،
شادی خواهد بود ، عشق خواهد آمد.

 

توفیق وحیدی آذر


نظرات کاربران


@