هلند

اعتراضات بر علیه قرنطینه

تاریخ انتشار : ۱۷:۱۲ ۰۶-۱۱-۱۳۹۹

بیش از 200 نفر در سراسر هلند در حالی که به قوانین قفل ویروس کرونا اعتراض داشتند دستگیر شده اند. روز یکشنبه پلیس به 10 شهر اعزام شد که برای متفرق ساختن تظاهر کنندگان از آب پاش ها استفاده کرد

تبریز امروز:

بیش از 200 نفر در سراسر هلند در حالی که به قوانین قفل ویروس کرونا اعتراض داشتند دستگیر شده اند. روز یکشنبه پلیس به 10 شهر اعزام شد که برای متفرق ساختن تظاهر کنندگان از آب پاش ها استفاده کرد.

معترضان مخالف قرنطینه شدن  ویروس کرونا در چندین شهر هلند در آخر هفته پس از اعمال محدودیت های جدید با پلیس درگیر شدند.

فیلم های تظاهرات منتشر شده در اینترنت نشان می دهد که جمعیت زیادی از مردم - بسیاری از آنها ماسک ندارند - از دوچرخه برای ساختن موانع در خیابان های شهر استفاده می کنند و به سمت مأموران و وانت های پلیس عبور می کنند. مغازه ها را شکسته و غارت کردند.

به امید کاهش سرعت گسترش انواع COVID-19 در هلند ، دولت اقدامات جدید قرنطینه در سراسر کشور را اعمال کرد. اما قوانین ، مانند ساعت 8:30 شب. محدودیت رفت و آمد و محدود کردن ملاقات های خانوادگی به یک خانوار در روز ، خشم بسیاری از ساکنان را به دنبال داشت.

هلند همچنین سفرهای بین المللی - سفر به خارج از کشور تا 31 مارس را ممنوع کرده است - و پروازهای از انگلیس را محدود کرده است. و چندین کشور آمریکای جنوبی. سفر از خارج از اتحادیه اروپا از ماه مارس مسدود شده است.

در شهر اورک ، در شمال شرقی آمستردام ، پلیس گزارش داد که معترضین یک مرکز آزمایش COVID-19 را به آتش کشیدند. وزیر بهداشت هوگو دو ژونگ در یک توئیت ترجمه شده گفت که کارمندان آن مرکز تخریب ها"نابود می شوند".

برای دومین آخر هفته متوالی ، معترضین جوان یک میدان بزرگ در آمستردام را پر کردند اما پلیس آنها را متفرق کرد ، آنها با آب پاش و گاز اشک آور شلیک کردند. پلیس می گوید آنها بیش از 200 نفر را دستگیر کردند.

پلیس گزارش داد که از روز شنبه ، افسران بیش از 3600 جریمه به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد جدید نوشتند. 25 نفر در مکانهای مختلف دستگیر شدند زیرا آنها از پراکنده شدن امتناع ورزیدند و یا "ارتکاب خشونت" دستگیر شدند


نظرات کاربران


@