سفری به اتریش

زورس زیر برف + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۱:۵۵ ۲۶-۱۰-۱۳۹۹

زورس با 1717 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مشهورترین استراحتگاه های ورزشی زمستانی در کوه های آلپ است. زورس در غربی ترین ایالت وورارلبرگ اتریش ، تقریباً مستقیم در مرز با تیرول شمالی ، نزدیک فلکسنپس واقع شده است ، بخشی از منطقه آرلبرگ است که شامل لخ ، اوبرلچ ، زوگ و استوبنباخ نیز می شود. این منطقه 87 پیست اسکی ، 200 کیلومتر پیست عمیق برف و 305 کیلومتر پیست اسکی را داراست . این هتل دارای چندین هتل (بیشتر لوکس) و پانسیون است که در مجموع بیش از 1700 تخت خواب دارد. این شهر به دلیل اسکی در سراشیبی و قهرمانان اسکی المپیک محبوبیت دارد. در حدود چهار کیلومتری شمال زورس ، لخ آم آرلبرگ قرار دارد ، یکی دیگر از پیست های اسکی که نه تنها از طریق جاده ، بلکه از طریق بالابرهای اسکی و پیست نیز به زورس متصل می شود. زورس در وورارلبرگ ، در آغاز ، کشاورزان کوهستانی که از جاده دسترسی برخوردار نبودند در این منطقه کوهستانی آلپ در شرایط بسیار سختی زندگی می کردند. آنها اغلب از دنیای خارج بریده می شدند. با احداث جاده بر روی فلکسنپس ، این روستا در سال 1897 به شبکه بزرگتر جاده ورارلبرگ اتریش متصل شد. زورس همچنین به طور فزاینده ای در میان اسکی بازان محبوب شد. از سال 1923 تا 1931 چندین هتل و مهمانسرا در زورس ساخته شد.

تبریز امروز:

زورس - Zurs

زورس با 1717 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مشهورترین استراحتگاه های ورزشی زمستانی در کوه های آلپ است. زورس در غربی ترین ایالت وورارلبرگ اتریش ، تقریباً مستقیم در مرز با تیرول شمالی ، نزدیک فلکسنپس واقع شده است ، بخشی از منطقه آرلبرگ است که شامل لخ ، اوبرلچ ، زوگ و استوبنباخ نیز می شود. این منطقه 87 پیست اسکی ، 200 کیلومتر پیست عمیق برف و 305 کیلومتر پیست اسکی را داراست . این هتل دارای چندین هتل (بیشتر لوکس) و پانسیون است که در مجموع بیش از 1700 تخت خواب دارد. این شهر به دلیل اسکی در سراشیبی و قهرمانان اسکی المپیک محبوبیت دارد. در حدود چهار کیلومتری شمال زورس ، لخ آم آرلبرگ قرار دارد ، یکی دیگر از پیست های اسکی که نه تنها از طریق جاده ، بلکه از طریق بالابرهای اسکی و پیست نیز به زورس متصل می شود.

 

 کشاورزان کوهستانی زورس در وورارلبرگ که از جاده دسترسی برخوردار نبودند در این منطقه کوهستانی آلپ در شرایط بسیار سختی زندگی می کردند. آنها اغلب از دنیای خارج بریده می شدند. با احداث جاده بر روی فلکسنپس ، این روستا در سال 1897 به شبکه بزرگتر جاده ورارلبرگ اتریش متصل شد. زورس همچنین به طور فزاینده ای در میان اسکی بازان محبوب شد. از سال 1923 تا 1931 چندین هتل و مهمانسرا در زورس ساخته شد. در سال 1938 ، این روستا در  500 تخت مهمان داشت. سپ بیلدشتاین با همکاری امیل دوپلمایر  اولین بالابر اسکی را برای منطقه طراحی کرد. در سال 1937 ، اولین بالابر T-bar اتریش در دامنه تمرین در Zürs ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم بالابر دوم در Schlegelkopf در نزدیکی لخ ساخته شد. توسعه پر انرژی منطقه اسکی لخ-زورس با بلند کردن صندلی از دهه 1950 آغاز شد.

در سال 1951 ، عملیات بالابر در Kriegerhorn به بهره برداری رسید. در سال 1957 ، تله کابین Rüfikopf به پایان رسید و اتصال اسکی را بین بخ و زورس ایجاد کرد. حلقه سفید: به لطف این سیستم جدید بالابر اسکی ، پیست اسکی معروف "Weißer Ring" که از لخ ، زورس ، زوگ و اوبرلچ عبور می کرد نیز نهادینه شد. حلقه سبز: حلقه سبز یک مسیر پیاده روی سه روزه است که داستان مردم محلی ، فرهنگ سنتی آنها و چشم انداز را روایت می کند. این پروژه لیدر ، با ایده هنری داستان و نصب ، توسط دو هنرمند Daniela Egger و Daniel Kocher ساخته شده است. این مسیر کوهنورد را به مسیر افسانه ها و داستان هایی درباره ساکنان محلی و حوادث در این چشم انداز طبیعی چند وجهی هدایت می کند. خانواده ها می توانند معماهای منطقه را از لخ تا رود آلپ حل کنند.  جهانگردی و اقتصاد زورس بخشی از شهرداری لخ آم آرلبرگ است و یکی از مهد های ورزش اسکی است. اولین دوره اسکی در زورس در سال 1904 برگزار شد و اولین بالابر اسکی در اتریش در سال 1937 در زورس ساخته شد. منبع اصلی درآمد گردشگری است. به دلیل ارتفاع بیش از بالای از سطح دریا ، این چشم انداز بیشتر عاری از جنگل است و بنابراین منظره ای واضح از قله های آلپ اطراف را به نمایش می گذارد. علاوه بر این ، در منطقه آرلبرگ همیشه برف زیاد وجود دارد. از سال 1988 تا 1994 ، مسابقات متعدد جام جهانی اسکی آلپاین در منطقه اسکی لخ-زورس برگزار شد.  پس از 26 سال اکنون ، مسابقات اسکی آلپاین در نوامبر سال 2020 دوباره در لخ برگزار می شود. 

 

 

 


نظرات کاربران


@