کانادا

برف در رجینا

تاریخ انتشار : ۱۷:۳۵ ۲۵-۱۰-۱۳۹۹

رجینا مرکز ایالت ساسکاچوان کانادا است. این شهر بعد از ساسکاتون دومین استان بزرگ ایالت است و یک مرکز تجاری برای جنوب ساسکاچوان است.

تبریز امروز:

رجینا -Regina - ;Canada - کانادا

تصویر رجینا از برف منطقه

 رجینا  مرکز ایالت ساسکاچوان کانادا است. این شهر بعد از ساسکاتون دومین استان بزرگ ایالت است و یک مرکز تجاری برای جنوب ساسکاچوان است. از زمان سرشماری سال 2016 ، رجینا 215،106 نفر جمعیت شهر و 236،481 نفر جمعیت در منطقه متروپولیتن داشت. آمار کانادا جمعیت CMA را تا سال 2019 261،684 نفر تخمین زده است که توسط شورای شهر رجینا اداره می شود. این شهر توسط شهرداری روستایی شروود به شماره 159 احاطه شده است. رجینا قبلاً مقر دولت سرزمین های شمال غربی بود که استان های فعلی ساسکاچوان و آلبرتا در واقع بخشی از آن و منطقه آسینیبویا بود. این سایت قبلاً Wascana (به زبان کری "استخوانهای بوفالو") نامیده می شد ، اما به افتخار ملکه ویکتوریا در سال 1882 به Regina (به لاتین "Queen") تغییر نام یافت. این تصمیم توسط دختر ملکه ویکتوریا ، لوئیز ، که همسر فرماندار کل کانادا ، مارکی لورن بود ، گرفته شد. برخلاف سایر شهرهای برنامه ریزی شده در غرب کانادا ، در دشت مسطح و بی درخت آن رجینا دارای ویژگی های توپوگرافی کمی غیر از رواناب کوچک چشمه ، نهر واسکانا است. برنامه ریزان اولیه با استفاده از سد کردن نهر برای ایجاد دریاچه ای تزئینی در جنوب منطقه تجاری مرکزی با سدی ایجاد کرده اند.

 مرکز واسکانا ، ایجاد شده در اطراف نقطه کانونی دریاچه واسکانا ، یکی از جاذبه های رجینا باقی مانده و شامل ساختمان قانونگذاری استانی ، هر دو پردیس دانشگاه رجینا ، دانشگاه ملل اول کانادا ، موزه سلطنتی ساسکاچوان ، هنرستان رجینا (در اصل ساختمانهای کالج رجینا) ، مرکز علمی ساسکاچوان ، گالری هنری MacKenzie و مرکز هنری ساسکاچوان. محله های مسکونی شامل محوطه هایی فراتر از مرکز تاریخی شهر هستند که از نظر تاریخی یا اجتماعی محله های قابل توجهی هستند که هر دو در جنوب مرکز شهر واقع شده اند.

بلافاصله در شمال منطقه تجاری مرکزی ، منطقه انبار قدیمی قرار دارد که به طور فزاینده ای مورد توجه خریدها ، کلوپ های شبانه و توسعه مسکونی قرار گرفته است.  همانطور که در سایر شهرهای غربی آمریکای شمالی وجود دارد ، حاشیه حاوی مراکز خرید و فروشگاه است. در سال 1912 ، طوفان رجینا قسمت عمده ای از شهر را ویران کرد ؛  در دهه 1930 ، شورش رجینا جلب توجه کرد و در اواسط دهه 1930 خشکسالی و رکود بزرگ ، که به ویژه با تمرکز اقتصادی بر رجینا ضربه زدنظرات کاربران


@