جنگ و سیاست در میان غول های اطلاعات

حذف پارلر از گوگل استور برای مقابله با خشونت

تاریخ انتشار : ۰۲:۵۰ ۲۱-۱۰-۱۳۹۹

طی چند ماه گذشته ، "پارلر" یکی از سریعترین رشد برنامه ها را در ایالات متحده داشته است. میلیون ها نفر از طرفداران رئیس جمهور ترامپ در حالی که فیس بوک و توییتر به طور فزاینده ای در مورد حذف پست های انتشار اطلاعات نادرست و تحریک خشونت ، از جمله تمسخر آقای ترامپ با حذف حساب های خود در هفته گذشته ، به آن مراجعه کرده اند. تا صبح شنبه ، اپل "پارلر"را به عنوان شماره 1 برنامه رایگان برای آیفون های خود معرفی می کرد. اما ، شنبه شب ، "پارلر" ناگهان برای زندگی خود می جنگید.

تبریز امروز:

A rally by supporters of President Trump in Washington on Nov. 14 to protest the election results.

اپل،"پارلر" را به دلیل بکار گیری در تهدیدهای خشونت از فروشگاه اپ خود حذف کرد و به گوگل پیوست تا برنامه ای را که باعث اجتماع محافظه کاران شده است ، قطع کند.
میلیون ها نفر از طرفداران رئیس جمهور ترامپ به پارلر هجوم آورده اند زیرا فیس بوک و توییتر به طور فزاینده ای در مورد حذف پست هایی که باعث انتشار اطلاعات نادرست و تحریک خشونت از جمله تمسخر آقای ترامپ با حذف حساب های خود در این هفته می شود ، می روند. تا صبح شنبه ، اپل "پارلر" را به عنوان شماره 1 برنامه رایگان برای آیفون های خود معرفی می کرد.
آمازون ، اپل و گوگل کات "پارلر" ، برنامه ای که طرفداران ترامپ را برمی انگیخت
این شرکتها از شبکه اجتماعی "آزادی بیان" پشتیبانی کردند ، اما همه این خدمات را به حذف کردند ، همانطور که بسیاری از محافظه کاران به دنبال گزینه هایی برای فیس بوک و توییتر هستند.

"پارلر"، یک شبکه اجتماعی که خود را به عنوان "آزادی بیان" جایگزین توییتر و فیس بوک می کند ، از شورش حمایت نمی کند.

طی چند ماه گذشته ، "پارلر" یکی از سریعترین رشد برنامه ها را در ایالات متحده داشته است. میلیون ها نفر از طرفداران رئیس جمهور ترامپ در حالی که فیس بوک و توییتر به طور فزاینده ای در مورد حذف پست های انتشار اطلاعات نادرست و تحریک خشونت ، از جمله تمسخر آقای ترامپ با حذف حساب های خود در هفته گذشته ، به آن مراجعه کرده اند. تا صبح شنبه ، اپل "پارلر"را به عنوان شماره 1 برنامه رایگان برای آیفون های خود معرفی می کرد.

اما ، شنبه شب ، "پارلر" ناگهان برای زندگی خود می جنگید.

ابتدا ، اپل و گوگل این برنامه را از فروشگاه برنامه های خود حذف کردند ، زیرا آنها گفتند که پست های کاربران خود را به اندازه کافی تحت نظارت قرار نداده است که به تعداد زیادی خشونت و جرم تشویق می کنند . سپس ، اواخر روز شنبه ، آمازون به "پارلر" گفت که یکشنبه شب این شرکت را از سرویس میزبانی وب خود حذف  می کند ، زیرا  نقض مکرر قوانین آمازون اتفاق افتاده است.

حرکت آمازون به این معنی بود که به زودی کل سیستم عامل "پارلر" آفلاین خواهد شد مگر اینکه بتواند یک سرویس میزبانی جدید در روز یکشنبه پیدا کند.

جان ماتز ، مدیر اجرایی "پارلر"، در یک پیام متنی گفت: "فناوری بزرگ واقعاً می خواهد رقابت را از بین ببرد." "و من باید 24 ساعت آینده کارهای زیادی انجام دهم تا اطمینان حاصل کنم که داده ها همه به طور دائم از اینترنت پاک نمی شوند."

یک روز قبل ، "پارلر" آماده بود تا از عصبانیت دره سیلیکون در محافل محافظه کار استفاده کند و حتی یک گزینه منطقی برای تبدیل شدن به مگافون بعدی آقای ترامپ پس از اخراج وی از توییتر بود. اکنون آینده آن تاریک به نظر می رسد.

روز شنبه ، آمازون در نامه ای به "پارلر"گفت که 98 نمونه پست در سایت برای این شرکت ارسال کرده است که خشونت را تشویق می کند و بسیاری همچنان فعال هستند. این شرکت در این نامه گفت: "واضح است كه "پارلر"روند مطلوبی برای مطابقت با" قوانین آمازون ندارد. آمازون "فناوری و خدماتی را در سراسر طیف سیاسی به مشتریان ارائه می دهد و ما همچنان به حق "پارلر" احترام می گذاریم كه خودش تعیین كند چه محتوایی را در سایت خود مجاز می داند. با این حال ، ما نمی توانیم خدماتی را به مشتری ارائه دهیم که قادر به شناسایی و حذف موثر محتوای تشویق کننده یا تحریک کننده خشونت علیه دیگران نباشد. "

روز جمعه ، اپل به "پارلر" 24 ساعت فرصت داد تا برنامه خود را پاک کند یا از فروشگاه " اپ"خود پاک کند. به نظر می رسد "پارلر"در آن دوره برخی از پست ها را کم می کند ، اما روز شنبه ، اپل به این شرکت گفت که اقدامات آن ناکافی است. اپل در بیانیه ای گفت: "ما همیشه از نقطه نظرات مختلفی كه در اپ استور ارائه می شوند ، پشتیبانی كرده ایم ، اما در سیستم عامل ما جایی برای تهدید به خشونت و فعالیت های غیرقانونی وجود ندارد."

امی پیكوف ، رئیس سیاست گذاری "پارلر"، پس از هشدار روز جمعه اپل به فاكس نیوز گفت: "این بسیار عظیم است." وی بدون دسترسی به فروشگاه اپ گفت: "ما نان تست می کنیم."

 چندین مدیر "پارلر" اقدامات شرکت های فناوری را متهم به انگیزه سیاسی و ضد رقابتی بودن کردند.

آقای ماتز به این واقعیت اشاره کرد که اخیراً توییتر عبارت "Hang Mike Pence" را به عنوان یک موضوع پرطرفدار تبلیغ کرده است. (بیشتر بحث و گفتگو در توییتر مربوط به آشوبگران بود که این جمله را در مورد معاون رئیس جمهور در روز چهارشنبه سر می دادند.) آقای ماتز گفت: "من هیچ مدرکی مشاهده نکردم که اپل به دنبال آنها برود." "به نظر می رسد این یک استاندارد دوگانه ناعادلانه است زیرا سایر سایت های رسانه های اجتماعی دارای همان مسائل هستند ، مسلما در مقیاس بدتر."

اقدامات علیه "پارلر" بخشی از سرکوب گسترده شرکت های فناوری علیه دونالد ترامپ و شدیدترین حامیان وی پس از شورش مرگبار روز چهارشنبه در واشنگتن بود. اما برخلاف توییتر و فیس بوک ، که در مورد محتوای سایت های خود ، آمازون ، اپل در مورد محتوا  تصمیم می گیرند

سرویس های آمازون وب از سهم زیادی از وب سایت ها و برنامه ها در سراسر اینترنت پشتیبانی می کند ، در حالی که اپل و گوگل سیستم عامل هایی را پشتیبانی می کنند که تقریباً از همه تلفن های هوشمند جهان پشتیبانی می کنند. اکنون که شرکت ها به صراحت اعلام کرده اند که در برابر سایت ها و برنامه هایی که پلیس ناظر آنها را به اندازه کافی پست نمی کند ، اقدام خواهد کرد ، این می تواند عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشد.

چندین افراد تازه وارد با وعده های شبکه های اجتماعی "بی طرفانه" و "آزادی بیان" از طرفداران آقای ترامپ درخواست حضور کرده اند ، که ثابت شده در واقع میادین رایگان برای همه شهرهای دیجیتال است که کاربران به سختی نگران ممنوعیت انتشار آنها هستند تئوری های توطئه ، تهدید یا ارسال سخنان نفرت انگیز. اجرای سختگیرانه شرکت های فناوری می تواند مانع تبدیل شدن چنین برنامه هایی به گزینه های واقع بینانه برای شبکه های اصلی اجتماعی شود. آنها اکنون با این کار روبرو هستند که یا باید پلیس خود را در پست ها افزایش دهند - ویژگی اصلی خود را در این روند کم کنند - یا توانایی خود را برای دسترسی به مخاطبان گسترده از دست بدهند.

این ممکن است تقدم متصدیان رسانه های اجتماعی ، فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام را تقویت کند. همچنین به تصمیمات آن شرکتها قدرت بیشتری می بخشد. اگر آنها یک متخصص را به دلیل نقض قوانین خود ممنوع کنند ، آن شخص فاقد گزینه قدرتمندی خواهد بود.

اقدامات آمازون ، اپل و گوگل همچنین می تواند باعث تقویت برنامه های دیگر برای تقویت اجرای آنها شود.

DLive ، یک سایت پخش جریانی مستقیم که آشوبگران حمله به کاپیتول برای پخش لحظه ای از آن استفاده می کردند ، روز جمعه گفت که هفت کانال را به طور نامحدود به حالت تعلیق درآورده و بیش از 100 مورد پخش قبلی را برای همیشه حذف کرده است. این گزارش اضافه کرد که "لیموها" ، یک ارز DLive که می تواند به پول واقعی تبدیل شود ، به کانالهای معلق ارسال می شود ، طی چند روز آینده به اهدا کنندگان بازپرداخت می شود.

سیستم عامل های دیگری که میزبان پست های تأثیرگذاران راست گرا هستند ، از جمله CloutHub و MyMilitia - محفلی برای گروه های شبه نظامی - شرایط خدمات خود را اخیراً تنظیم کردند تا تهدیدات خشونت آمیز را ممنوع کنند.

DLive توسط Tipalti تحت فشار قرار گرفت ، یک شرکت پرداخت که به آن کمک می کند تا فعالیت کند. تیلپاتی در بیانیه ای اعلام کرد خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده تا DLive حساب هایی را که روز چهارشنبه شورش ها را پخش کرده بود حذف کند.

چنین شرکت های شخص ثالثی که به عملکرد برنامه ها و وب سایت ها کمک می کنند ، از پردازنده تا شرکت های امنیت سایبری تا ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب مانند آمازون ، از مواضع خود برای تأثیرگذاری بر نحوه برخورد مشتریان با فعالیت های افراطی یا جنایتکارانه استفاده کرده اند. در سال 2019 ، Cloudflare ، شرکتی که از سایت ها در برابر حملات سایبری محافظت می کند ، با متوقف کردن محافظت های خود از سایت ، شعله مرگ را به 8chan ، یک هیئت پیام آنلاین ناشناس که میزبان مانیفست یک تیرانداز  به سوی مردم  بود ، تحویل داد. پس از بازگشت Cloudflare از 8chan ، سایت در تلاش بود تا ارائه دهندگان خدمات دیگری را که می توانند آن را فعال نگه دارند پیدا کند.

"پارلر"اکنون می تواند با مشکل مشابهی روبرو شود که فاقد راهی برای میزبانی وب سایت خود بود ، به ویژه که این شرکت پس از شورش روز چهارشنبه ، که به طور جزئی در "پارلر"برنامه ریزی شده بود ، ناگهان تبدیل به یک محیط  مجازی شد. آمازون قبل از آنکه حمایت خود را از "پارلر"جلب کند ، با فشار کارمندان خود و حداقل یک عضو کنگره روبرو شده بود و سایر شرکت ها می توانستند از توجه ناخواسته درصورت کسب و کار خود بترسند.

 خبرگزاری BuzzFeed ابتدا از تصمیم آمازون برای جلب حمایت خود از Parler خبر داد.

اگر "پارلر"بتواند ارائه دهنده ای پیدا کند و خدمات خود را از سر بگیرد ، هنوز یک سفر پر سر و صدا برای یافتن کاربران جدید و بدون مکان در فروشگاه های عمده برنامه دارد. تصمیم اپل مانع از بارگیری برنامه "پارلر"به دارندگان آیفون می شود. افرادی که از قبل این برنامه را دارند همچنان می توانند از آن استفاده کنند - اگر دوباره به اینترنت بیاید - اما با به روزرسانی نرم افزار آیفون توسط اپل ، نسخه های آنها از این برنامه به زودی منسوخ می شود.

گوگل، "پارلر"را از فروشگاه برنامه پرچمدار اندروید خود جدا کرد ، اما همچنین امکان بارگیری برنامه ها از جای دیگر را فراهم می کند ، به این معنی که کاربران اندروید فقط با کمی کار بیشتر همچنان می توانند برنامه "پارلر"را پیدا کنند. اگر "پارلر"ارائه دهنده میزبانی وب جدیدی پیدا کند ، وب سایت آن نیز از طریق مرورگرهای وب در تلفن ها و رایانه ها در دسترس خواهد بود.

پس از اینکه اپل 24 ساعت به شرکت برای بهبود میانه روی خود برای جلوگیری از حذف از " اپ استور"  فرصت داد ، به نظر می رسد که "پارلر" سعی کرده برخی از پست هایی را که به نظر می رسید خواستار خشونت هستند حذف کند.

به عنوان مثال ، ال لین وود ، وکیلی که برای لغو باخت در انتخابات آقای ترامپ شکایت کرده بود ، صبح پنجشنبه در "پارلر" ارسال کرد: "تیم اخراج را آماده کنید. پنس اول می رود. " طبق تصویر موجود در بایگانی اینترنت ، پست حداقل 788000 بار مشاهده شده است. صبح روز شنبه ، پست حذف شده بود.

در یک پیام متنی ، آقای ماتز گفت که این پست "مطابق با شرایط خدمات "پارلر" حذف شده است


نظرات کاربران


@