امریکا

بسته شدن حساب تویتری ترامپ

تاریخ انتشار : ۰۳:۲۰ ۲۰-۱۰-۱۳۹۹

توییتر با اشاره به "خطر تحریک بیشتر خشونت" گفت که حساب رئیس جمهور ترامپ را برای همیشه به حالت تعلیق درآورد. این تعلیق یک روز پس از ممنوعیت استفاده آقای ترامپ از فیس بوک برای باقیمانده دوره مسئولیت خود و در پی مسدود شدن تعداد دیگری از سیستم عامل های دیجیتال است که ترامپ را از دریافت خدمات محدود می کند

تبریز امروز:

Twitter locked President Trump’s account on Friday after he posted tweets calling his supporters “patriots” and saying he would not attend the presidential inauguration.

توییتر روز جمعه حساب رئیس جمهور ترامپ را پس از ارسال توئیت هایی که از طرفداران خود با عنوان "میهن پرست" نام برد و قید عدم حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن ، حساب رئیس جمهور ترامپ را قفل کرد. .

توییتر به طور دائمی ترامپ را از  استفاده آنلاین از سیستم  محدود می کند
تلفن بزرگ ترامپ ( تویتر) و ابزار رئیس جمهور دلیل این امر را "خطر تحریک بیشتر خشونت" ذکر کرد. بعد از اینکه فیس بوک ، اسنپ چت ، توئیچ و سایر سیستم عامل ها محدودیت هایی را برای وی ایجاد کردند ، عمل کرد.

 توییتر روز جمعه حساب رئیس جمهور ترامپ را قفل کرد پس از اینکه وی توئیت هایی منتشر کرد که طرفداران خود را "میهن پرست" می خواند و می گوید در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد.
 توییتر روز جمعه اعلام کرد که "به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت" رئیس جمهور ترامپ را به طور دائمی از خدمات خود منع کرده است ، در واقع او را از تلفن بزرگ مورد علاقه خود برای ارتباط با مردم محرومکرده و یک سری اقدامات سایت های اصلی برای محدود کردن دسترسی آنلاین او انجام داده است.

توییتر در یک پست وبلاگی گفت که حساب شخصی دونالد ترامپ ، که بیش از 88 میلیون دنبال کننده دارد ، بلافاصله بسته می شود. این شرکت گفت که دو توییت که آقای ترامپ در روز جمعه ارسال کرده است - یکی طرفداران خود را "میهن پرست" می خواند و دیگری می گوید که او برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری در 20 ژانویه نخواهد رفت - قوانین آن را در مورد دفاع از خشونت نقض کرده است.

توییتر با اشاره به طوفان از سوی جمعیتی از وفاداران ترامپ به "کپیتول" گفت: "این توییت ها" به احتمال زیاد مردم را تشویق می کنند تا اقدامات جنایی را که در 6 ژانویه 2021 در پایتخت ایالات متحده انجام شد ، تکرار کنند.

در عرض چند دقیقه ، حساب آقای ترامپ در توییتر دیگر قابل دسترسی نبود. پست های وی با برچسب "حساب به حالت تعلیق" جایگزین شد.

آقای ترامپ اواخر جمعه با استفاده از حسابPOTUS توییتر ، که متعلق به روسای جمهور مستقر ایالات متحده است ، و همچنین حساب های دیگر برای سرزنش کردن به شرکت در مراسم ، سعی در جلوگیری از این ممنوعیت داشت. اما تقریباً تمام پیام های وی تقریباً بلافاصله توسط توییتر حذف شد. این شرکت کاربران را برای جلوگیری از تعلیق با حساب های ثانویه منع می کند.

این اقدامات تکذیب اجباری آقای ترامپ توسط توئیتر بود که از این سکوی برای ایجاد پایگاه خود و انتشار پیام های خود که اغلب پر از دروغ و تهدید بود استفاده کرده بود. آقای ترامپ به طور مرتب ده ها بار در روز توییت می کرد و پیامهای زیادی را صبح زود یا اواخر شب ارسال می کرد. وی در پست های خود واکنش های زنده خود را به برنامه های خبری تلویزیون نشان می داد ، طرفداران خود را تقویت می کرد و به دشمنان خود حمله می کرد.

شانون مک گرگور ، محقق ارشد دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل ، گفت: "تعلیق دائمی حساب کاربری توییتر در توییتر مدت زیادی است که به تأخیر افتاده است." وی گفت: "این مهمترین پلت فرم سازی برای ترامپ است. ناتوانی در توئیت ، دسترسی مستقیم وی به مطبوعات - و به طور گسترده ای ، مردم را قطع می کند. "

اواخر روز جمعه در بیانیه ای آقای ترامپ گفت که توییتر در تلاش است تا او را ساکت کند. وی گفت که در حال مذاکره با سایت های دیگر است و قول داد "به زودی اعلامیه بزرگی" صادر کند، و اضافه کرد که در حال ساخت "سکوی خودمان" است.

آقای ترامپ گفت: "توییتر در مورد اعلان نظر رایگان نیست." "همه آنها در حال  ترویج یک سکوی رادیکال چپ هستند که در آن برخی از شرورترین افراد در جهان مجاز به صحبت آزادانه هستند."

یک روز زودتر ، فیس بوک آقای ترامپ را برای مأموریت خود ممنوع کرده بود و سایر سیستم عامل های دیجیتال - از جمله Snapchat ، YouTube ، Twitch و Reddit - نیز اخیراً آقای ترامپ را در خدمات خود محدود کرده اند.

این اقدامات نمایشی آشکار از قدرت شرکت های رسانه های اجتماعی و نحوه فعالیت آنها تقریباً یک جانبه هنگام انتخاب بود. برای سالها ، توییتر ، فیس بوک و سایر سیستم عامل ها خود را به عنوان مدافع آزادی بیان قرار داده بودند و گفته بودند که پست های رهبران جهان مانند آقای ترامپ باید مجاز باشد زیرا خبرساز بودند. شرکت ها حتی پس از حمله به دلیل اجازه دادن به صدور اطلاعات غلط و دروغ ، دست زدن به حساب وی را رد کرده بودند.

توییتر تصمیم گرفت آقای ترامپ را برای همیشه محروم کند زیرا با فشار قانونگذاران ، کارمندان خود و بسیاری دیگر از جمله میشل اوباما روبرو شد. سایر سیاستمداران و رهبران جهان نیز توییت های مجرمانه ای ارسال کرده اند و این سوال را به وجود آورده اند که آیا توییتر از یک دامنه لغزنده شروع کرده است یا خیر و مجبور به از بین بردن حساب های دیگر است.

روز جمعه ، این شرکت همچنین حساب چندین طرفدار برجسته ترامپ را که از این پلتفرم برای گسترش تئوری های توطئه استفاده می کردند ، از جمله وکیل سیدنی پاول ، و مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ ، مایکل تی فلین ، برای همیشه ممنوع کرد. به نظر می رسد راش لیمبو ، مجری برنامه گفتگوی محافظه کار ، حساب خود را غیرفعال کند.

دونالد ترامپ جونیور ، پسر آقای ترامپ ، اقدام توئیتر علیه پدرش را "جنون مطلق" خواند و گفت که شرکت های فن آوری بیش از حد دست به کار می شوند. وی در توییتی نوشت: "ما در حال زندگی در  دنیای جرج اورول هستیم."

قانون گذاران جمهوری خواه درخواست های خود را برای لغو حمایت های قانونی از شرکت های رسانه های اجتماعی تجدید کردند ، و هدف خود را در بخش 230 قانون شایستگی ارتباطات ، که شرکت ها را از مسئولیت کاربران خود محافظت می کند ، هدف قرار دادند


نظرات کاربران


@