پخت نان

نان سیر

تاریخ انتشار : ۱۷:۳۶ ۱۹-۱۰-۱۳۹۹

نان سیر که نان تست سیر نیز نامیده می شود شامل مواد اولیه نان معمولاً یک باگت یا خمیر ترش مانند سیاباتا است که روی آن سیر و روغن زیتون یا کره قرار می گیرد و ممکن است شامل گیاهان اضافی مانند پونه کوهی یا پیاز کوهی باشد. سپس آن را کباب یا کباب می کنند تا زمانی که برشته شود یا در اجاق معمولی یا نان پخته شود. این ماده معمولاً با استفاده از یک باگت فرانسوی یا بعضی اوقات مایه ترشی مانند سیاباتا ساخته می شود که تا حدی به سمت پایین خرد می شود و اجازه می دهد چاشنی ها در نان خیس بخورند در حالی که آن را در یک تکه نگه می دارند. سپس نان قبل از پخت از طریق قلمه ها با روغن و سیر خرد شده پر می شود. روش دیگر ، کره و پودر سیر است ، یا نان را از طول به صورت برش های جداگانه جدا می کنیم که به صورت جداگانه تزیین می شوند.

تبریز امروز:

 

نان سیر که نان تست سیر نیز نامیده می شود شامل مواد اولیه نان معمولاً یک باگت یا خمیر ترش مانند سیاباتا است که روی آن سیر و روغن زیتون یا کره قرار می گیرد و ممکن است شامل گیاهان اضافی مانند پونه کوهی یا پیاز کوهی باشد.  سپس آن را کباب یا کباب می کنند تا زمانی که برشته شود یا در اجاق معمولی یا نان پخته شود. 

این ماده معمولاً با استفاده از یک باگت فرانسوی یا بعضی اوقات مایه ترشی مانند سیاباتا ساخته می شود که تا حدی به سمت پایین خرد می شود و اجازه می دهد چاشنی ها در نان خیس بخورند در حالی که آن را در یک تکه نگه می دارند. سپس نان قبل از پخت از طریق قلمه ها با روغن و سیر خرد شده پر می شود. روش دیگر ، کره و پودر سیر است ، یا نان را از طول به صورت برش های جداگانه جدا می کنیم که به صورت جداگانه تزیین می شوند.

برخی از انواع مختلف با انواع پنیرها ، اغلب موزارلا ، پارمزان ، چدار یا فتا در ترکیب هستند. بعضی از رستوران ها به جای روغن زیتون از کره شفاف استفاده می کنند


نظرات کاربران


@