پادشاه تایلند کارهایش را از آلمان انجام می دهد.

سبزهای آلمان به ویزای پادشاه تایلند حساس شده اند

تاریخ انتشار : ۱۴:۰۸ ۰۵-۰۹-۱۳۹۹

پادشاه "ویزایی دارد كه به وی اجازه می دهد چندین سال به عنوان شخص خصوصی در آلمان بماند و [همچنین] از مصونیت دیپلماتیک به عنوان رئیس دولت برخوردار باشد."

تبریز امروز:

هامبورگ ، آلمان - نامه ای که معترضان طرفدار دموکراسی تایلندی در 26 اکتبر به سفارت آلمان در بانکوک ارسال کردند و در آن از دولت آلمان خواسته شد سوابق ورود و عزیمت شاه ماها واجیرالونگ کورن را فاش کند ، سولات دشواری را برای دولت برلین ایجاد کرده است.

پادشاه تایلند از زمان جلوس بر تخت سلطنت تایلند در سال 2016 تقریباً به طور دائم در آلمان اقامت داشته است. دانشجویان در تلاشند تا تعیین کنند که آیا پادشاه هنگام زندگی در خاک آلمان در امور دولت تایلند دارای مسئولیت بوده است. این موضوع در پارلمان آلمان نیز مطرح شده و موضع  دولت زیر سوال رفته است.

مارگارت بوئس ، سخنگوی حقوق بشر برای سبزها ، به نیكی آسیا گفت كه حزب وی در حال تهیه یك درخواست پارلمانی برای افشای رفت و آمد پادشاه در آلمان است و اینکه آیا اطرافیان وی شامل مقامات امنیتی تایلند بوده است یا خیر.

بوسه گفت: "پادشاه ویزای خصوصی دارد ، نه ویزای دولتیو اگر اثبات شده باشد كه تجارتدولتی در المان انجام داده است ، ویزا باید پس گرفته شود." وی افزود: "وی در صورت درخواست ویزای جدید آزاد به فعالیت خواهد بود ، با این شرط باید صریحاً اعلان کند که در هنگام اقامت در آلمان نباید به تجارت سیاسی تایلند بپردازد."

سوابق مهاجرت پادشاه همچنین ممکن است مورد توجه مقامات مالیاتی محلی باشد. در نامه سرگشاده ، دانشجویان پرسیده اند که آیا پادشاه مالیات بیش از 2.7 میلیارد یورو (3.2 میلیارد دلار) طبق قوانین ارث آلمان بدهکار است؟ این رقم بر اساس 10 میلیارد یورو مشخص شده است که گفته می شود پدر وی ، پادشاه بهمیبول آدولیادژ وصیت کرده است ، که در سال 2016 درگذشت.

از زمان سلطنت وی بیشتر وقت خود را در ایالت بایرن جنوب شرقی آلمان گذرانده است ، و باعث تبلیغات نامطلوب قابل توجهی از جمله حرمسرای ادعایی ، نقض مقررات محلی COVID-19 و داشتن جت شخصی در یک فرودگاه کوچک در مرکز شهر هامبورگ در مورد او شده است.

اگرچه حزب سبزها کوچکترین حزب بوندستاگ ، پارلمان آلمان است ، اما اعضای آن در نظرسنجی های عمومی بالا هستند. به نظر می رسد این حزب در انتخابات سال آینده میلادی به یک شریک ائتلاف با اتحادیه دموکرات مسیحی تبدیل شود. در آلمان ، به طور معمول ، وزارت خارجه  به شرکای ائتلاف داده می شود.

بوئز اذعان داشت که عدم امکان ایجاد تعادل بین رعایت قانون و جلوگیری از حادثه جدی دیپلماتیک مربوط به تعرض به رئیس دولت خارجی برای وزارت خارجه آلمان دشوار است.

ولفرام شفر ، متخصص تایلند در دانشگاه توبینگن ، به نیكی گفت كه اختلافات دیپلماتیک بین آلمان و تركیه در سال 2017 نمونه های مختلفی است. پس از مبارزات سیاسی سیاستمداران وفادار به رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در میان جوامع ترکیه در آلمان ، دادگاه قانون اساسی حکم داد که روسای دولت های خارجی و مقامات دولتی هیچگونه حق اتوماتیک برای ورود به کشور و انجام تجارت رسمی ندارند.

شفر گفت: "آن زمان اختلافات منجر به لغو سفر برنامه ریزی شده اردوغان  به آلمان شد."

شفر گفت: "موضوع مالیات بر ارث نیز به همین منوال پیچیده است و باید توضیح داده شود زیرا در واقع برای طرف آلمانی امكان تشخیص مالكیت این پول توسط وی یا دولت تایلند وجود ندارد."

شفر یادآوری کرد که این مشکل در سال 2011 زمانی بوجود آمد که یک بوئینگ 737 متعلق به ولیعهد ماها بود ، همانطور که پادشاه آن را عنوان می کرد ، توسط دادگاه آلمان در طی یک درگیری تجاری طولانی مدت بین یک شرکت ساختمانی آلمان و مقامات تایلند توقیف شد. به گفته شفر ، وثیقه ای به ارزش 38 میلیون یورو (54.3 میلیون دلار) توسط ولیعهد به سرعت پرداخت شد تا از تحقیقات بیشتر در مورد اموال شخصی وی جلوگیری شود.

هایکو مااس ، وزیر خارجه آلمان ، در پارلمان گفت که فعالیت های پادشاه "برای همیشه" در دست بررسی است و اگر هر چیزی غیرقانونی تشخیص داده شود ، عواقب آنی خواهد داشت.

 رویترز در جلسه توجیهی کمیته امور خارجه بوندستاگ در تاریخ 29 اکتبر گزارش داد ، نظر دولت آلمان مبنی بر اینکه پادشاه مجاز است گاه و بیگاه در خاک آلمان تصمیم بگیرد ، مشروط بر اینکه به طور مستمر امور دولتی را از آنجا انجام ندهد.

یکی از اعضای کمیته امور خارجه بوندستاگ به رویترز گفت: "دولت آلمان این عقیده را دارد که پادشاه تایلند به طور مداوم تجارت خود  در آلمان را انجام داده است." این منبع ناشناس همچنین به خبرگزاری گفت كه پادشاه "ویزایی دارد كه به وی اجازه می دهد چندین سال به عنوان شخص خصوصی در آلمان بماند و [همچنین] از مصونیت دیپلماتیک به عنوان رئیس دولت برخوردار است."

فلیکس هیدوک ، همکار ارشد انستیتوی امور بین الملل و امنیت آلمان ، به خبرگزاری نیکی گفت که حتی اگر نامه محرمانه ارسال شده توسط معترضان جوان دموکراسی خواه تایلند در آلمان از نظر قانونی هیچ جایگاهی نداشته باشد ، این تماس منفی فشار غیر رسمی قابل توجهی ایجاد کرده است.

هایدوک گفت: "در پایان روز ، وضعیت دولت آلمان به تحولات تایلند بستگی خواهد داشت.


نظرات کاربران


@