آسترازنکا واکسن خود را موثر اعلام کرد!

واکسن سوم برای پیشگیری کرونا ویروس

تاریخ انتشار : ۱۰:۵۱ ۰۳-۰۹-۱۳۹۹

آسترا زنکا اعلام کرد که داده های اولیه نشان می دهد که واکسن ویروس کرونا تا 90 درصد موثر است و به عنوان سومین دارو ساز اعلام نتایج امیدوار کننده را با خود داشت . شرکت داروسازی آسترا زنکا روز دوشنبه اعلام کرد که تجزیه و تحلیل اولیه برخی از آزمایشات بالینی مرحله آخر آن ، که در انگلیس و برزیل انجام شد ، نشان داد که واکسن کرونا ویروس آن 70.4 درصد در پیشگیری از Covid-19 موثر است ، که نشان می دهد جهان می تواند سرانجام حداقل سه واکسن در حال کار - و میزان عرضه بیشتر - برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد .

تبریز امروز:

 

آسترا زنکا اعلام کرد که داده های اولیه نشان می دهد که واکسن ویروس کرونا تا 90 درصد موثر است و به عنوان سومین دارو ساز اعلام نتایج امیدوار کننده را با خود داشت .
شرکت داروسازی آسترا زنکا روز دوشنبه اعلام کرد که تجزیه و تحلیل اولیه برخی از آزمایشات بالینی مرحله آخر آن ، که در انگلیس و برزیل انجام شد ، نشان داد که واکسن کرونا ویروس آن 70.4 درصد در پیشگیری از Covid-19 موثر است ، که نشان می دهد جهان می تواند سرانجام حداقل سه واکسن در حال کار - و میزان عرضه بیشتر - برای کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد .

 

این شرکت گفت که تجزیه و تحلیل اولیه آن بر اساس 131 مورد ویروس کرونا بوده است. در این آزمایشات از دو رژیم دوز مختلف استفاده شده است که یکی 90 درصد در جلوگیری از Covid-19 و دیگری 62 درصد موثر بود.

داروسازی AstraZeneca اطلاعات مثبت و امیدوارکننده‌ای از نتایج بالینی واکسن کرونا منتشر کرد. ضریب ایمن‌سازی واکسن تولیدی این شرکت سوئدی- بریتانیایی ۷۰درصد عنوان شده است.

مسئولان آسترازنکا گفته‌اند که این نتیجه، حاصل تزریق واکسن در دو نوبت با دوز ۶۲درصد و کمتر از آن است اما تزریق یک باره واکسن با دوز بالاتر، تا ۹۰درصد مصونیت ایجاد می‌کند. این در حالی است که ضریب کارایی واکسیناسیون مضاعف فایزر- بایون‌تک و مدرنا ۹۵ درصد است.

هم‌چنین اعلام شده که واکسن تولیدی، عوارض جانبی محسوسی روی آزمایش شوندگان نداشته و به خوبی تحمل شده‌است.

این واکسن که با مشارکت دانشگاه آکسفورد تولید شده، ارزان‌تر از نمونه‌های فایزر-بایون‌تک و مدرناست و قابلیت نگاهداری و ذخیره‌سازی در دمای دو تا هشت درجه را دارد. آزمایش‌های بالینی روی بیش از ۲۰هزار نفر انجام گرفته‌اند که نیمی از آنها در بریتانیا و نیم دیگر در برزیل بوده‌اند.

واکسن آسترازنکا به خلاف واکسن "بایون‌تک- فایزر" و "مدرنا" به گروه واکسن‌های mRNA تعلق ندارد. ماده فعال AZD1222 بر پایه ویروس ضعیف شده سرماخوردگی شامپانزه‌ها کشت داده شده و حاوی مواد ژنتیکی پروتئینی است که با آن پاتوژن سارس کوو – ۲  به سلول‌های انسانی متصل می‌شود. این ماده می‌تواند عامل ایجاد آنتی‌بادی‌های خاص و سلول‌های T باشد که برای سیستم ایمنی بدن انسان مهم هستند.

در اطلاعیه  داروسازی آسترازنکا آمده که نتایج حاصله از آزمایشات و تحقیقات این شرکت، برای تایید فوری یا اضطراری، به مقامات درمانی و بهداشتی سراسر دنیا ارائه شده است.

گفته می‌شود که بسیاری کشورها برای خرید میلیاردها دوز واکسن با استرازنکا قرارداد بسته‌اند. کمیسیون اتحادیه پیش‌تر۳۰۰میلیون دوز واکسن سفارش داده است.


نظرات کاربران


@