ترکیه

طلوع خورشید در تکیرداغ

تاریخ انتشار : ۰۸:۵۷ ۲۹-۰۸-۱۳۹۹

تکیرداغ شهری در ترکیه است. این بخشی از منطقه ای است که از نظر تاریخی با نام تراکیای شرقی شناخته می شود و در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. در سال 2019 جمعیت این شهر 204.001 نفر بود. کنسولگری های افتخاری یونان و بلغارستان درتکیرداغ وجود دارد.

تبریز امروز:

  تکیرداغ  شهری در ترکیه است. این بخشی از منطقه ای است که از نظر تاریخی با نام تراکیای شرقی شناخته می شود و در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. در سال 2019 جمعیت این شهر 204.001 نفر بود. کنسولگری های افتخاری یونان و بلغارستان درتکیرداغ وجود دارد. 

  تکیرداغ را بیزانسه در دوران باستان کلاسیک می نامیدند. نام اخیر تا زمان بیزانس مورد استفاده قرار می گرفت ، پس از آنکه در قرن 14 به دست عثمانی ها افتاد به رودوسکوک تغییر یافت که در زبان های غربی معمولاً به صورت رودوستو گفته می شود. پس از قرن 18 آن را تکفورداغی نامیدند ، بر اساس کلمه ترکی tekfur ، به معنی "ارباب بیزانس". با گذشت زمان ، این نام به تکیرداغی ترکی تغییر شکل داد و این نام رسمی تحت جمهوری ترکیه شد. نام تاریخی که به صورت رودوستو رونویسی می شود تا امروز به طور مداوم در زمینه کلیسایی ارتدکس یونان استفاده می شد.

 


نظرات کاربران


@