تاکسی فضایی براه افتاد!

سفر چهار فضانورد با اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی + ویدئو

تاریخ انتشار : ۲۰:۲۵ ۲۶-۰۸-۱۳۹۹

اژدهای اسپیس ایکس با چهار فضانورد روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد که خانه جدید آنها تا بهار است. اژدها پس از یک پرواز کاملاً خودکار 27 ساعته از مرکز فضایی کندی ناسا ، اواخر دوشنبه شب بلند و در ایستگاه پهلو گرفت.

تبریز امروز: 

 

 فلوریدا - اژدهای اسپیس ایکس با چهار فضانورد روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد که خانه جدید آنها تا بهار است.
اژدها پس از یک پرواز کاملاً خودکار 27 ساعته از مرکز فضایی کندی ناسا ، اواخر دوشنبه شب بلند و در ایستگاه پهلو گرفت.

هنگامی که فرمانده ، مایک هاپکینز ، برای اولین بار ارتباط رادیویی برقرار کرد ، کیت روبینز ، فضانورد ایستگاه فضایی فریاد زد: "اوه ، چه صدای خوبی برای شنیدن است." این ارتباط 262 مایلی بالاتر از آیداهو رخ داد.

وی پس از اینکه دو فضاپیما بهم چسبیده بودند ، اضافه کرد: "ما نمی توانیم منتظر باشیم که شما را سوار کنیم."

این دومین ماموریت فضانورد برای اسپیس ایکس است. اما این اولین بار است که شرکت ایلان ماسک خدمه ای را برای اقامت نیم ساله کامل در ایستگاه فضایی تحویل می دهد. پرواز آزمایشی دو خلبان در اوایل سال جاری دو ماه به طول انجامید.

این سه فضانورد آمریکایی و یک ژاپنی در آزمایشگاه مدار باقی می مانند تا وقتی که افراد جایگزین آنها در ماه آوریل وارد شوند. بنابراین کار اسپیس ایکس - و سرانجام بوئینگ - که فضانوردان را به ایستگاه و به ناسا منتقل می کند ، ادامه خواهد یافت.

این سرویس تاکسی با راه اندازی یکشنبه شب شروع به کار کرد.

 پرتاب اسپیس ایکس دریچه ای برای تجارت بیشتر در فضا خواهد گشود: "این یک بازار عظیم است"

این چهار نفر کپسول خود را Resilience نامیدند تا امید و الهام را در یک سال به خصوص سخت برای جهان فراهم کنند. آنها روز دوشنبه با بازدید از کپسول خود ، کنترل های صفحه لمسی ،
 
محل های ذخیره سازی و نشانگر جاذبه صفر خود را نشان دادند.
 
برای راه اندازی فضاپیما در روز یکشنبه ، ناسا به دلیل نگرانی در مورد ویروس کرونا مهمانان را به حداقل رساند و حتی ایلان ماسک مجبور شد پس از توییت کردن "به احتمال زیاد" به کرونا مبتلا شود. بجای او گوین شاتول در مراسم رسمی پرتاب با رئیس اسپیس ایکس حضور یافت ،
 
هنگام آماده شدن برای اتصال به ایستگاه فضایی ، خدمه اژدها از پنجره های زنده از نیوزیلند و اقیانوس آرام و درخشان ابر و ابر ابر ، در 250 مایلی پایین ، پرتوی زدند.

"به نظر می رسد شگفت انگیز است" ، مأموریت کنترل از مقر اسپیس ایکس در هاثورن ، کالیفرنیا رادیوئی کرد.

هاپکینز پاسخ داد: "از اینجا نیز به نظر شگفت انگیز می رسد."
 
 
 
 
 

نظرات کاربران


@