نقاشی و موسیقی

نقاشی های واسیلی کاندینسکی؛ کنسرتو موسیقی پیانو ولفگانگ آمادئوس موتسارت

تاریخ انتشار : ۱۵:۵۸ ۱۹-۰۸-۱۳۹۹

"رنگ صفحه کلید است ، چشم هارمونی است ، روح همان پیانو با سیم های بسیار است. هنرمند دستی است که این کلید یا کلید دیگر را می نوازد تا روح آدمی به لرزه درآید ."

تبریز امروز:

کاندینسکی می گوید "رنگ صفحه کلید است ، چشم هارمونی است ، روح  همان پیانو با سیم های بسیار است. هنرمند دستی است که  این کلید یا کلید دیگر را می نوازد تا روح  آدمی به لرزه درآید ."

واسیلی كاندینسكی به عنوان یكی از نخستین خالقان انتزاع در نقاشی مدرن شناخته می شود. جستجوی مداوم او برای یافتن اشکال و اشکال جدید ، وی را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم معرفی کرد.

پاییز در باواریا - واسیلی کاندینسکی

پاییز در باواریا 


واسیلی واسیلیویچ كاندینسكی در 4 دسامبر 1866 در مسكو روسیه متولد شد. كاندینسكی دوران كودكی خود را در دنیای موسیقی به سر برد . پدر و مادرش پیانو و زیتار می نواختند و او پیانو و ویولن سل. این نمایش اولیه موسیقی تأثیر عمده ای در بسیاری از کارهای آینده او داشت.
کاندینسکی آرزو نداشت که یک هنرمند باشد. در سال 1886 ، وی در دانشگاه مسکو ثبت نام و فارغ التحصیل شد ، جایی که وی برای تحصیل در رشته حقوق و اقتصاد انتخاب کرد. پس از فارغ التحصیلی ، وی در دانشکده حقوق مسکو سخنرانی کرد.

تغییر شغل او یک تصمیم ناگهانی بود که بلافاصله پس از حضور در نمایشگاه امپرسیونیست فرانسه در سال 1895 اتخاذ شد. در 30 سالگی ، کاندینسکی حرفه وکالت را رها کرد و برای تحصیل در هنر به مونیخ رفت.

واسیلی کاندینسکی - Contrasting sound

صداهای متضاد


طولی نکشید که او در کار جدیدش تثبیت شد. آثار وی از سال 1903 به بعد در سراسر اروپا به نمایش گذاشته شد. هنر او به دلیل ایجاد جنجال در میان مردم و همراهانش مشهور بود.

کاندینسکی همچنین به عنوان یک شرکت کننده فعال در چندین جنبش تأثیرگذار و بحث برانگیز هنری قرن بیستم حضور یافت. در سال 1911 ، با پل كلی ، گروه Blaue Reiter ، مدرسه انتزاعی جدید در مونیخ را تأسیس كرد. همچنین ، در سال 1922 ، او به گروه باهاوس در ویمار پیوست و در آنجا سبک هندسی متمایز خود را توسعه داد.

در سال 1933 ، وقتی هیتلر باهاوس را بست ، كاندینسكی از آلمان فرار كرد. وی در نولی پاریس اقامت گزید. درست مثل کارهای قبلی او ، نقاشی های این سال ها موضوع بحث و مجادله شد. روش انتزاعی كاندینسكی به دلیل انحراف وی از شیوه محبوب هنری آن زمان ، مورد پسند بسیاری از هنرمندان تثبیت شده در پاریس نبود. هنرمندان جوان جامعه او را تحسین کردند.

on white 2- واسیلی کاندینسکی

در سفیدی

برخی از برجسته ترین آثار وی شامل صداهای متضاد (1924) ،  در سفیدی  (1923) و پاییز در باواریا (1908) است.

كاندینسكی تا زمان مرگ در ژوئن 1944 به نقاشی ادامه داد.

کنسرتو موسیقی پیانو شماره 23 در ای ماژور موتسارت

"Color is the keyboard, the eyes are the harmonies, the soul is the piano with many strings. The artist is the hand that plays, touching one key or another, to cause vibrations in the soul."


نظرات کاربران


@