آزادی بیان فرانسوی و محدودیت های آن آزادی

جریمه برای انکار کشتار ارامنه! در فرانسه هم صحبت های ممنوعه وجود دارد !

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۵ ۰۸-۰۸-۱۳۹۹

آیا هرگونه صحبتی در فرانسه آزاد است؟ صحبت و تردید در موضوع نسل کشی مربوط به ارامنه در دوران عثمانی از صحبت های ممنوعه در فرانسه است !..... پارلمان فرانسه در سال 2016 رأی داد تا انکار نسل کشی ارامنه ، جرم محسوب گردد. مجلس عوام پارلمان فرانسه به اتفاق آرا به این لایحه رای داد. این اقدام اندکی پس از آن صورت گرفت که آلمان درگیری های نیروهای عثمانی با ارامنه را به عنوان نسل کشی تشخیص داد. این اصلاحیه ، که تمدید قانون فعلی انکار هولوکاست فرانسه بود ، توسط پارلمان فرانسه تصویب شده است. این اصلاحیه شامل همه رویدادهایی بود که قانون فرانسه به عنوان نسل کشی ، جنایات علیه بشریت ، جنایات جنگی یا برده داری تعریف کرده بود. این قانون مجازات های حداکثر یک سال زندان و 45000 یورو (50 هزار دلار) جریمه نقدی را برای افرادی که با آن مخالف بودند ، تعیین کرده بود.

تبریز امروز:

پاشینیان - ماکرون

پارلمان فرانسه در سال 2016 رأی داد تا انکار نسل کشی ارامنه ، جرم محسوب گردد.
مجلس عوام پارلمان فرانسه به اتفاق آرا به این لایحه رای داد. این اقدام اندکی پس از آن صورت گرفت که آلمان درگیری های نیروهای عثمانی با ارامنه را به عنوان نسل کشی تشخیص داد.

این اصلاحیه ، که تمدید قانون فعلی انکار هولوکاست فرانسه بود ، توسط پارلمان فرانسه تصویب شده است.

این اصلاحیه شامل همه رویدادهایی بود که قانون فرانسه به عنوان نسل کشی ، جنایات علیه بشریت ، جنایات جنگی یا برده داری تعریف کرده بود. این قانون مجازات های حداکثر یک سال زندان و 45000 یورو (50 هزار دلار) جریمه نقدی را برای افرادی که با آن مخالف بودند ، تعیین کرده بود.

اریکا بریگتس ، وزیر ارشد مسئول برابری ، به خبرگزاری فرانسه گفت: "این متن چالش یا بی اهمیت جلوه دادن همه جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی را مجازات خواهد کرد." هانری جبرائیل ، نماینده مجلس ، که اجدادش 100 سال پیش از فاجعه جان سالم به در بردند ، گفت جمعه "یکی از بزرگترین روزها" در کار سیاسی وی است.

ارمنین پاپست فرانزیسکوس و کارکین دوم. نرسیسیان در گیومری
پاپ فرانسیس هنگام محکوم کردن "نسل کشی" در سفر ماه گذشته خود به ارمنستان ، خشم آنکارا را برانگیخت

پیش از اجرای این سند هنوز باید توسط سنای فرانسه تصویب شود. حامیان آن امیدوار بودند که تا پایان سال 2016 لازم الاجرا شود.

تقریباً 1.5 میلیون نفر توسط ارتش عثمانی بین سالهای 1915 و 1917 ذبح شدند. ترکیه می گوید این قتل ها یک فاجعه جمعی بود که در آن ترک ها و ارمنی ها می میرند ، اما ارمنی ها مدت ها مبارزه می کردند تا قتلهای دسته جمعی به عنوان یک جنایت علیه بشریت طبقه بندی شود.

روابط ترکیه و برلین ماه گذشته هنگامی که آلمان رأی داد قتل ها را به عنوان نسل کشی به رسمیت بشناسد ، متشنج شد - اصطلاحی که آنکارا رد می کند.


نظرات کاربران


@