امارات متحده

سرمایه گذاری امارات متحده عربی در بیت المقدس

تاریخ انتشار : ۱۴:۳۶ ۰۵-۰۸-۱۳۹۹

رسانه‌ها خبر دادند دولت امارات 600 ميليون دلار براي اجراي يک طرح جامع در زميني به مساحت 250 هزار مترمربع در بيت‌المقدس اختصاص داده است. يکي از اهداف اجراي اين طرح، طبيعي جلوه دادن بيت‌المقدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي است. تلاش براي تأسيس سفارتخانه‌هاي دو طرف اسرائيلي و اماراتي در مراکز دو رژيم، انعقاد قراردادهاي متنوع و متعدد، رفت ‌و آمدهاي سياسي، تجاري و گردشگري و لغو رواديد فيمابين، از اقدامات ديگري هستند که شيوخ امارات به عمل مي‌آورند تا هرچه زودتر و بيشتر به فرمان ترامپ رئيس‌جمهور نامتعادل آمريکا عمل کرده باشند. در همين حال، رسانه‌هاي عربي از يک نظرسنجي در جهان عرب خبر مي‌دهند که به موجب آن، 80 درصد از مردم کشورهاي عربي با عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي مخالفت کرده‌اند. رهبران جهادي فلسطين نيز در سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي متعددشان اين نکته مهم را مطرح کرده‌اند که شيوخ امارات و بحرين و سعودي که برقراري صلح و ثبات در منطقه را بهانه عادي‌سازي روابط با صهيونيست‌ها قرار داده‌اند، يک دروغ شاخدار مي‌گويند. فلسطيني‌ها مي‌گويند اين شيوخ براي سرپوش گذاشتن بر روي خيانت خود به آرمان فلسطين مسأله صلح و ثبات در منطقه را مطرح مي‌کنند و به اين سؤال اساسي پاسخ نمي‌دهند که اگر واقعاً خواهان صلح و ثبات هستيد،

تبریز امروز:

Flags - Israel - Emirate Relation

⬅️ رسانه‌ها خبر دادند دولت امارات 600 ميليون دلار براي اجراي يک طرح جامع در زميني به مساحت 250 هزار مترمربع در بيت‌المقدس اختصاص داده است. يکي از اهداف اجراي اين طرح، طبيعي جلوه دادن بيت‌المقدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي است.
تلاش براي تأسيس سفارتخانه‌هاي دو طرف اسرائيلي و اماراتي در مراکز دو رژيم، انعقاد قراردادهاي متنوع و متعدد، رفت ‌و آمدهاي سياسي، تجاري و گردشگري و لغو رواديد فيمابين، از اقدامات ديگري هستند که شيوخ امارات به عمل مي‌آورند تا هرچه زودتر و بيشتر به فرمان ترامپ رئيس‌جمهور نامتعادل آمريکا عمل کرده باشند. در همين حال، رسانه‌هاي عربي از يک نظرسنجي در جهان عرب خبر مي‌دهند که به موجب آن، 80 درصد از مردم کشورهاي عربي با عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي مخالفت کرده‌اند. رهبران جهادي فلسطين نيز در سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي متعددشان اين نکته مهم را مطرح کرده‌اند که شيوخ امارات و بحرين و سعودي که برقراري صلح و ثبات در منطقه را بهانه عادي‌سازي روابط با صهيونيست‌ها قرار داده‌اند، يک دروغ شاخدار مي‌گويند. فلسطيني‌ها مي‌گويند اين شيوخ براي سرپوش گذاشتن بر روي خيانت خود به آرمان فلسطين مسأله صلح و ثبات در منطقه را مطرح مي‌کنند و به اين سؤال اساسي پاسخ نمي‌دهند که اگر واقعاً خواهان صلح و ثبات هستيد، چرا با ايران دشمني مي‌کنيد؟ سؤال رهبران جهادي فلسطين از شيوخ مرتجع و وابسته امارات و بحرين و عربستان اينست که مي‌گويند جمهوري اسلامي ايران که منادي صلح در منطقه است و با صداقت تمام براي ريشه‌کن ساختن تروريسم و ناامني در بخش مهمي از جهان عرب در برابر تروريست‌ها ايستاد و آنها را سرکوب کرد، چرا شما حاضر نيستيد با اين کشور پيمان صلح امضا کنيد؟ ايران، با اقتدار و توان نظامي بالائي که دارد مي‌تواند امنيت شما و تمام کشورهاي منطقه را حفظ کند و در مقابل تمام زورگويان بين‌المللي بايستد. شما اگر صداقت داريد و خواهان صلح و ثبات هستيد، چرا وقتي سردار سليماني که فرمانده مبارزه با تروريسم در منطقه بود به دستور ترامپ در فرودگاه بغداد توسط نظاميان آمريکائي ترور شد، اين اقدام تروريستي رئيس‌جمهور آمريکا را محکوم نکرديد؟ مهم‌تر اينکه شما شيوخ مرتجع منطقه، خود حاميان تروريست‌ها بوده و هستيد و علاوه بر اين، چشمان خود را بر آنهمه جنايت که رژيم صهيونيستي در منطقه مرتکب شده مي‌بنديد و عادي‌سازي رابطه با اين رژيم کودک‌کش و جنايتکار را گامي در جهت صلح و ثبات جلوه مي‌دهيد درحالي که بيش از 70 سال است همين رژيم منطقه را به آشوب کشيده است. شما جنگ‌هائي که صهيونيست‌ها به منطقه و کشورهاي عربي تحميل کرده‌اند را عمداً به فراموشي مي‌سپاريد، کشتار صبرا و شتيلا را ناديده مي‌گيريد، بر آواره کردن ده‌ها هزار خانواده فلسطيني از خانه و سرزمين آباء و اجداديشان سرپوش مي‌گذاريد، ويران کردن خانه‌هاي مردم فلسطين و ساختن شهرک‌هاي صهيونيست‌نشين به جاي آنها را نمي‌بينيد و همين حالا شکنجه‌ کردن اسراي فلسطيني توسط رژيم صهيونيستي را به روي خود نمي‌آوريد و اين رژيم جعلي و سفاک را خواهان صلح معرفي مي‌کنيد!
شيوخ مرتجع امارات، بحرين و عربستان، پاسخي براي اين سؤال‌ها و اعتراض‌ها ندارند و در نهايت وقاحت براي عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي تلاش مي‌کنند تا رضايت اربابشان آمريکا را به دست بياورند، همان اربابي که حالا علاوه بر آل‌سعود، شيوخ امارات را هم «گاوهاي شيرده» خوبي مي‌داند که بايد تا شير دارند آنها را دوشيد. بخشي از اين شير را هم صهيونيست‌ها مي‌دوشند که يک قلم آن، 600 ميليون دلار از بيت‌المال مسلمين هزينه اجراي طرحي در بيت‌المقدس مي‌شود.
هرچند شيوخ امارات براي خوش‌خدمتي به رژيم صهيونيستي و آمريکا شتاب بسياري دارند، ولي اين را هم بايد بدانند که زوال اين رژيم جعلي و جنايتکار، شتاب بيشتري دارد. آنان بايد اين واقعيت را هم درنظر بگيرند که با اين خيانت مضاعف، سرنوشت خود را نيز با سرنوشت رژيم رو به زوال صهيونيستي گره مي‌زنند.


نظرات کاربران


@