اردوغان در اعتراض به نمایش کاریکاتورهای موهن بر روی ساختمان دولتی فرانسه!

مشکل ماکرون با مسلمانان در چیست ؟ ماکرون نیازمند درمان روان است! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۹:۴۸ ۰۳-۰۸-۱۳۹۹

اردوغان می گوید: "ماکرون به درمان بهداشت روان نیاز دارد" و پرسید "مشکل ماکرون با مسلمانان چیست؟" ماکرون طرح ترسیم کاریکاتور موهن حضرت محمد بر روی ساختمانهای دولتی فرانسه اجرا کرد........در مراسم یادبود در سوربن ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه قول داد که فرانسه "کاریکاتورها را رها نخواهد کرد".

تبریز امروز:

 

اردوغان می گوید: "ماکرون به درمان بهداشت روان نیاز دارد" و  می پرسد "مشکل ماکرون با مسلمانان چیست؟" ماکرون طرح ترسیم نوری کاریکاتور موهن حضرت محمد (ص)  را بر روی ساختمانهای فرانسه اجرا کرد. 

چند روز پس از سر بریدن معلم ساموئل پاتی در خیابان های پاریس توسط یک مهاجر به دلیل نشان دادن کارتون های حضرت محمد (ص) به شاگردانش ، حمایت از معلم فقید همچنان ادامه دارد.

مردم فرانسه ، با تهدید به جان خود ، روز چهارشنبه برای محکوم کردن قتل ساموئل پاتی در نزدیکی ساختمان دولت در مون پلیه گردهم آمدند. در میان تدابیر امنیتی شدید ،  تصاویر بزرگ کارتون های شارلی ابدو و تصاویر ساموئل پتی را به عنوان ادای احترام نمادین به معلم فقید ، در ساختمان دولت محلی ارائه دادند.

گفته می شود ، این تصاویر عصر چهارشنبه به مدت بیش از چهار ساعت بر روی دو تالار شهر در منطقه اوکسییتانیا - مونپلیه و تولوز پیش بینی شده  بود. کارول دلگا ، شهردار گفت که تصمیم برای تهیه این تصویر این است که "در برابر دشمنان دموکراسی ، در مقابل کسانی که دین را به سلاح جنگ تبدیل می کنند ، هیچ ضعفی وجود ندارد ... کسانی که قصد نابودی جمهوری را دارند. "

تصویر معلم فرانسوی برروی ساختمان

پتی ، معلم تاریخ در ناحیه وسیع پاریس ، روز جمعه توسط یک مهاجر مسلمان پس از نشان دادن كارتون های پیامبر اسلام از شارلی ابدو به دانشجویان خود در حین بحث كلاسی درباره آزادی بیان ، به قتل رسید یک جوان مسلمان در حالی که فریاد می زد "الله اکبر" ، گلوی یک معلم 47 ساله را چاقو زده بود.

رئیس جمهور فرانسه ادای احترام می کند
اوایل روز چهارشنبه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه نیز به معلم کشته شده ، احترام کرد.

در مراسم یادبود در سوربن ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه قول داد که فرانسه "کاریکاتورها را رها نخواهد کرد". وی همچنین افزود که پتی به دلیل نمایندگی از ارزش های سکولار و دموکراتیک جمهوری فرانسه توسط "ترسوها" کشته شد.

با استفاده از توییتر ، ماکرون همچنین تصویری از پتی را برای ابراز همبستگی خود با قربانی ترور به اشتراک گذاشت.

 


نظرات کاربران


@