افانستان

کشتن زندانی افغان بعلت نبودن جا در هلیکوپتر نظامی توسط سربازان استرالیایی

تاریخ انتشار : ۰۴:۳۵ ۰۳-۰۸-۱۳۹۹

رئیس خدمه بالگرد نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده، نیروهای ویژه استرالیایی را به تیراندازی به یکی از هفت زندانی دستگیر شده ی افغان متهم کرده است زیرا در این هواپیما فقط شش نفر برای جابجایی آنها وجود دارد

تبریز امروز:

 

سربازان استرالیایی اسیر افغان را به قتل رساندند ، زیرا فقط شش نفر می توانستند در هلی کوپتر آمریکایی جای بگیرند ، سربازان نیروی دریایی آمریکا این ماجرا را تایید می کنند.

نیروی دریایی ادعا می کند که زندانیان در آن زمان دست بسته بودند .

اتهامات مطرح شده توسط نیروی دریایی ایالات متحده به یک جنایت جنگی برمی گردد
رئیس خدمه بالگرد نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده، نیروهای ویژه استرالیایی را به تیراندازی به یکی از هفت زندانی دستگیر شده ی افغان متهم کرده است زیرا در این هواپیما فقط شش نفر برای جابجایی آنها وجود دارد

سرباز امریکایی به تحقیقات ABC استرالیا گفت که او یک تیرانداز درب است که  از  اواسط سال 2012 ، در شمال پایگاه اسکادران خود در استان هیرمند افغانستان ، آتش هوایی را برای سربازان استرالیایی گروهان دوم کماندو فراهم می کند.

این حمله بخشی از کارزار مشترک گسترده نیروهای ویژه استرالیایی و اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده بود که هدف آن عملیات مواد مخدر  طالبان بود.

جاش به ABC گفت: "ما فقط آنها را دیدیم که با این افراد برخورد و دستان آنها را می بستند ،ما می دانستیم که دستان آنها از پشت بسته شده است".

وی گفت كه كماندوهای استرالیایی خواستار هواپیماهای آمریكایی برای هفت زندانی شدند."خلبان گفت:" این تعداد زیاد است ، ما نمی توانیم این تعداد مسافر را حمل کنیم. " و در مقابل فقط یک کمی سکوت و سپس صدای تیراندازی به گوش رسید و سپس آنها گفتند ، خوب ، ما شش زندانی داریم. "

رئیس نیروهای امریکایی گفت: "برای همه کسانی که در این مأموریت شرکت داشتند کاملاً مشهود بود که آنها فقط زندانی را کشته بودند که ما قبلاً آنها را نگاه می کردیم که چگونه آنها را گرفتند و چگونه دستانشان را می بستند.."

"جاش" ادعا می کند استرالیایی ها یک زندانی را به ضرب گلوله کشته اند زیرا در هلی کوپتر جایی برای آن زندانی وجود ندارد
جاش به ABC گفت او و دیگر تفنگداران دریایی "کاملاً از آنچه ما شاهد آن بودیم آگاه بودند".

جاش گفت که در یک مأموریت قبلی، یک تفنگدار دریایی دیگر شاهد بود که کماندوهای استرالیایی پس از فرود به یک مرد غیرمسلح را که روی دیوار نزدیک نشسته بود ، شلیک کردند.

مشخص نیست که آیا آخرین ادعا توسط تحقیقات در مورد ادعاهای جنایات جنگی استرالیا در افغانستان که از چند ماه قبل در حال انجام است ، بررسی می شود ، نتایج این تحقیقات به زودی انتظار می رود.

 


نظرات کاربران


@