نازکا لاینز ، پرو

رسم گربه 2000 ساله بر روی تپه های پرو کشف شد !+ ویدئو

تاریخ انتشار : ۱۴:۴۱ ۳۰-۰۷-۱۳۹۹

قلم زنی گربه ای 2000 ساله در سایت نازکا لاینز در پرو پیدا شده است باستان شناسان هنگام انجام کارهای نگهداری در میراث یونسکو ، با طرح کلی گربه های کم رنگ مواجه شدند.....این تصویر که به اندازه 40 یارد در دامنه تپه ای در کشور پرو کشیده شده است ، موجودی را با گوشهای نوک تیز ، چشمانی مانند گوی و دم راه راه بلند نشان می دهد. به نظر می رسد که گربه ها مثل همیشه گربه بوده اند. وزارت فرهنگ پرو هفته گذشته اعلام کرد که باستان شناسان هنگام بازسازی بخشی از میراث یونسکو معروف به خطوط نازکا ، به یک اثر قلم زنی محو شده برخورد کردند. ژئوگلیف شبیه گربه - که به گفته کارشناسان قدمت آن به 200 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. تا سال 100 پیش از میلاد - آخرین کشف در میان کنده کاری های حیوانات و گیاهان بزرگتر از حد است که قبلاً در بین شهرهای نازکا و پالپا ، در دشتی بیابانی در حدود 250 مایلی جنوب شرقی پایتخت لیما پیدا شده بود. وزارتخانه در بیانیه ای گفت: "این کشف یک بار دیگر میراث فرهنگی غنی و متنوع این سایت را نشان می دهد." خطوط نازکا برای اولین بار توسط یک نقشه بردار هوایی پرو در سال 1927 کشف شد. تصاویر یک مرغ مگس خوار ، یک میمون و یک اورکا در محل کشف شد. یونسکو از سال 1994 خطوط و ژئوگلیف های نازکا و پالپا را به عنوان میراث جهانی تعیین کرده است. اعتقاد بر این است که این گربه قدیمی تر از هر یک از عناصر جغرافیای ماقبل تاریخ است که قبلا در نازکا کشف شده بود.

تبریز امروز:

A photo released by the Peruvian government shows the figure of a feline on a hillside in Nazca, Peru, this month.

این تصویر که به اندازه 40 یارد در دامنه تپه ای در کشور پرو کشیده شده است ، موجودی را با گوشهای نوک تیز ، چشمانی مانند گوی و دم راه راه بلند نشان می دهد. به نظر می رسد که گربه ها مثل همیشه گربه بوده اند.

وزارت فرهنگ پرو هفته گذشته اعلام کرد که باستان شناسان هنگام بازسازی بخشی از میراث یونسکو معروف به خطوط نازکا ، به یک اثر قلم زنی محو شده برخورد کردند.

ژئوگلیف شبیه گربه - که به گفته کارشناسان قدمت آن به 100 تا 200 سال قبل از میلاد مسیح می رسد.  آخرین کشف در میان کنده کاری های حیوانات و گیاهان بزرگتر از حد است که قبلاً در بین شهرهای نازکا و پالپا ، در دشتی بیابانی در حدود 250 مایلی جنوب شرقی پایتخت لیما پیدا شده بود.

 وزارتخانه در بیانیه ای گفت: "این کشف یک بار دیگر میراث فرهنگی غنی و متنوع این سایت را نشان می دهد."

 

 خطوط نازکا برای اولین بار توسط یک نقشه بردار هوایی پرو در سال 1927 کشف شد. تصاویر یک مرغ مگس خوار ، یک میمون و یک اورکا در محل کشف شد. یونسکو از سال 1994 خطوط و ژئوگلیف های نازکا و پالپا را به عنوان میراث جهانی تعیین کرده است.

اعتقاد بر این است که این گربه قدیمی تر از هر یک از عناصر جغرافیای ماقبل تاریخ است که قبلا در نازکا کشف شده بود. قلم زنی گربه ای 2000 ساله در سایت نازکا لاینز در پرو پیدا شده است. باستان شناسان هنگام انجام کارهای نگهداری در میراث یونسکو ، با طرح کلی گربه های کم رنگ مواجه شدند.

عکسی که توسط دولت پرو منتشر شده است ، شکل گربه سان را در دامنه تپه ای در نازکا ، پرو  نشان می دهد.
جانی ایسلا ، رئیس باستان شناس پرو در خطوط نازکا ، به Efe ، یک آژانس خبری اسپانیایی گفت: "این بسیار مهم  است که ما هنوز در حال یافتن چهره های جدید هستیم ، اما ما همچنین می دانیم که تعداد دیگری نیز باید یافت شود."

اعتقاد بر این بود که این طرح ها زمانی ایجاد شده اند که پروهای باستان یک لایه تاریک و سنگی از زمین را تراشیده اند ، که در تضاد با شن و ماسه رنگ روشن تر در زیر است. محققان بر این باورند که این علائم زمانی به عنوان علامت سفر عمل می کردند.

آقای ایسلا گفت ، عکاسی از هواپیماهای بدون سرنشین طی سال های اخیر به چندین کشف منجر شده است. در سال 2019 ، محققان از ژاپن با کمک عکسبرداری ماهواره ای و تصویربرداری سه بعدی ، بیش از 140  مشخصه ی جغرافیایی جدید را در این مکان کشف کردند.


نظرات کاربران


@