تیک تاک هنوز تیک تاک می کند

دادگاه آمریکا جلوی ممنوعیت تیک‌تاک را گرفت

تاریخ انتشار : ۰۳:۳۳ ۰۷-۰۷-۱۳۹۹

یک قاضی در آمریکا حکم داده که به طور موقت جلوی ممنوعیت دریافت برنامه تیک‌تیک از فروشگاه‌های مجازی آمریکایی را می‌گیرد. قرار بود این از نیمه‌شب یک‌شنبه به وقت واشنگتن، از فروشگاه‌های مجازی اپل و اندروید اجرا شود. تیک‌تاک در شکایت به دادگاه گفته بود منع حضوش در فروشگاه‌های اپل و اندروید، نقض قانون اساسی ایالات متحده درباره حق آزادی بیان و همین‌طور حق دفاع در مقابل اتهام است.

تبریز امروز:

دادگاه آمریکا جلوی ممنوعیت تیک‌تاک را گرفت
یک قاضی در آمریکا حکم داده که به طور موقت جلوی ممنوعیت دریافت برنامه تیک‌تیک از فروشگاه‌های مجازی آمریکایی را می‌گیرد. قرار بود این از نیمه‌شب یک‌شنبه به وقت واشنگتن، از فروشگاه‌های مجازی اپل و اندروید اجرا شود.

تیک‌تاک در شکایت به دادگاه گفته بود منع حضوش در فروشگاه‌های اپل و اندروید، نقض قانون اساسی ایالات متحده درباره حق آزادی بیان و همین‌طور حق دفاع در مقابل اتهام است.

یکی از وکلای این برنامه گفته است: "این چه منطقی است که این برنامه امشب ممنوع شود در حالی که هم‌چنان مذاکراتی در جریان است که شاید این ممنوعیت را بلاوجه کند؟"
وکلای دولت آمریکا در این دادگاه استدلال کرده بودند که این ممنوعیت باید اجرا شود چون شرکت مادر این برنامه "بلندگوی" حزب کمونیست چین است.

مقام‌های امنیتی آمریکا می‌گویند نگران اند که داده‌‌های جمع‌آوری‌شده توسط این برنامه چینی به دست حزب حاکم در پکن برسد.

شرکت چینی مالک تیک‌تاک، این اتهامات را رد می‌کند


نظرات کاربران


@