نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان چگونه است.

رتبه دانشگاه های چین در رتبه بندی جدید دانشگاه های جهان ارتقا یافته است.

تاریخ انتشار : ۱۱:۱۹ ۱۸-۰۶-۱۳۹۹

مجله انگلیسی «آموزش عالی تایمز» رتبه بندی سال ۲۰۲۱ دانشگاه های جهان را منتشر کرد. این دانشگاه ها براساس شاخص های عملکرد از جمله محتوای پژوهشی و تعداد استنادهای انجام گرفته در آثار علمی چاپی ارزیابی شده اند. دانشگاه آکسفورد انگلیس برای پنجمین سال متوالی رتبه اول را کسب کرد و پس از آن دانشگاه های استنفورد و هاروارد آمریکا قرار داشتند. دانشگاه های آمریکا و بریتانیا ۱۳ جایگاه نخست این فهرست را به خود اختصاص دادند. دانشگاه تسینگ هوای چین اولین دانشگاه از یک کشور آسیایی شد که براساس سیستم رتبه بندی کنونی، که در سال ۲۰۱۱ تدوین شد، به فهرست ۲۰ دانشگاه طراز اول دنیا راه می یابد. دانشگاه پکینگ چین رتبه ۲۳ را کسب کرد و دانشگاه ملی سنگاپور هم رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داد. هفت دانشگاه چین مانند سال گذشته در زمره ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا ارزیابی شدند. البته رتبه اکثر آنها در رتبه بندی جدید ارتقا یافت.

تبریز امروز:

دانشگاه چینی

 به گزارش  NHK مجله انگلیسی «آموزش عالی تایمز» رتبه بندی سال ۲۰۲۱ دانشگاه های جهان را منتشر کرد.

این دانشگاه ها براساس شاخص های عملکرد از جمله محتوای پژوهشی و تعداد استنادهای انجام گرفته در آثار علمی چاپی ارزیابی شده اند.

دانشگاه آکسفورد انگلیس برای پنجمین سال متوالی رتبه اول را کسب کرد و پس از آن دانشگاه های استنفورد و هاروارد آمریکا قرار داشتند. دانشگاه های آمریکا و بریتانیا ۱۳ جایگاه نخست این فهرست را به خود اختصاص دادند.

دانشگاه تسینگ هوای چین اولین دانشگاه از یک کشور آسیایی شد که براساس سیستم رتبه بندی کنونی، که در سال ۲۰۱۱ تدوین شد، به فهرست ۲۰ دانشگاه طراز اول دنیا راه می یابد.

دانشگاه پکینگ چین رتبه ۲۳ را کسب کرد و دانشگاه ملی سنگاپور هم رتبه ۲۵ را به خود اختصاص داد.

هفت دانشگاه چین مانند سال گذشته در زمره ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا ارزیابی شدند. البته رتبه اکثر آنها در رتبه بندی جدید ارتقا یافت.

دو دانشگاه ژاپن در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفتند.

دانشگاه توکیو رتبه ۳۶، یعنی همان رتبه سال گذشته را کسب کرد.

دانشگاه کیوتو رتبه ۵۴ را کسب کرد که ۱۱ رتبه نسبت به سال قبل بالاتر است. برای ششمین سال متوالی این دو تنها دانشگاه های ژاپن هستند که جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار می گیرند.


نظرات کاربران


@