ژاپن

افت دستمزدها و هزینه کرد خانواده ها در ماجرای کرونا ویروس

تاریخ انتشار : ۱۰:۵۲ ۱۸-۰۶-۱۳۹۹

خانوارهای دونفره یا بیشتر بطور میانگین تنها کمی بیش از دو هزار و ۵۰۰ دلار در ماه ژوئیه هزینه کرده اند. این رقم نسبت به یک سال پیش ۶ / ۷ درصد بر حسب ین کمتر است. وزارتخانه یاد شده می گوید این کاهش عمدتا نتیجه هزینه کرد کمتر برای پکیج های مسافرتی، سفرهای با قطار و نوشیدن در خارج از منزل است. همچنین هزینه کرد برای رژ لب و محصولات آرایشی دیگر نیز به خاطر اینکه مردم از ماسک استفاده می کنند، کاهش داشته است.

تبریز امروز:

 کرونا ویروس و کاهش هزینه و دستمزد در ژاپن

به گزارش NHK ارقام جدید ارائه شده از سوی دولت ژاپن نشان می دهد که هم دستمزدها و هم مصرف خانوارها در ماه ژوئیه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به خاطر شیوع مجدد ویروس کرونا کاهش داشته است.

داده های وزارت کار نشان می دهد که میانگین کل دستمزدها برحسب ین نسبت به یک سال پیش ۳ / ۱ درصد کاهش داشته و به سه هزار و ۴۸۰ دلار رسید. این چهارمین ماه متوالی است که این رقم کاهش می یابد.

از آنجایی که مدت زمان کار کارمندان و کارگران کوتاه تر شده است، پرداخت های اضافه کاری و پرداخت های غیررسمی دیگر نیز حدود ۱۷ درصد کاهش داشته است.

یک مقام وزارت کار می گوید علی رغم برخی از بهبودی ها به خاطر همه گیری جهانی این ویروس هنوز وضعیت جدی است.

از سوی دیگر بررسی انجام شده توسط وزارت امور داخلی ژاپن نشان می دهد که هزینه کرد مصرف خانوارها برای دهمین ماه متوالی کاهش داشته است.

خانوارهای دونفره یا بیشتر بطور میانگین تنها کمی بیش از دو هزار و ۵۰۰ دلار در ماه ژوئیه هزینه کرده اند. این رقم نسبت به یک سال پیش ۶ / ۷ درصد بر حسب ین کمتر است.

وزارتخانه یاد شده می گوید این کاهش عمدتا نتیجه هزینه کرد کمتر برای پکیج های مسافرتی، سفرهای با قطار و نوشیدن در خارج از منزل است.

همچنین هزینه کرد برای رژ لب و محصولات آرایشی دیگر نیز به خاطر اینکه مردم از ماسک استفاده می کنند، کاهش داشته است.


نظرات کاربران


@