ایواسا میکیسو ، رئیس سابق گروه بازماندگان بمب اتمی در ژاپن درگذشت

تاریخ انتشار : ۰۴:۵۳ ۱۸-۰۶-۱۳۹۹

ایواسا میکیسو ، رئیس سابق یک انجمن ژاپنی به نمایندگی از بازماندگان بمب اتمی ، پس از گذشت دهه ها از مبارزه در زندگی خود برای خلع سلاح های هسته ای درگذشت. خانواده وی می گویند او روز دوشنبه در خانه خود در استان چیبا ، نزدیک توکیو در اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.......... ایواسا با عزم راسخ به فعالیت های خود ادامه داد که هیچ کودک یا شخص دیگری در سراسر جهان نباید تجربه غیرانسانی " هیباکوشا " یا بازمانده بمب اتمی را متحمل شوند.

تبریز امروز:

ایواسا میکیسو- بازمانده بمب اتمی هیروشیما در ژاپ

 به گزارش  NHK ، ایواسا میکیسو ، رئیس سابق یک انجمن ژاپنی به نمایندگی از بازماندگان بمب اتمی ، پس از گذشت دهه ها از مبارزه در زندگی خود برای خلع  سلاح های هسته ای درگذشت.

خانواده وی می گویند او روز دوشنبه در خانه خود در استان چیبا ، نزدیک توکیو در اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.

ایواسا در سال 1945 در سن 16 سالگی در منزل خود در شهر هیروشیما در معرض انفجار بمب اتمی قرار گرفت و مادر و خواهرش در انفجار این بمب جان خود را از دست دادند.

وی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، در حین تدریس در دانشگاه کانازاوا در مرکز ژاپن به جنبش های خواستار لغو سلاح های هسته ای پیوست.

وی قبل از اینکه در سال 2011 به ریاست مشترک آن برسد ، به عنوان رئیس کمیته تحقیق و در پست های مهم دیگر نیهون هیدانکیو ، یا اتحادیه ی  سازمان های ژاپنی مبتلایان به اثرات بمب های اتمی خدمت می کرد.

هنگامی که باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در سال 2016 به هیروشیما سفر کرد و برای یک قربانی بمب اتمی گل گذاشت ، ایواسا او را همراهی کرد. سال بعد ، ایواسا مشاور گروه شد.

دبیرکل نیهون هیدانکیو ، کیدو سوئیچی گفت که ایواسا با عزم راسخ به فعالیت های خود ادامه داد که هیچ کودک یا شخص دیگری در سراسر جهان نباید تجربه غیرانسانی " هیباکوشا "  یا بازمانده بمب اتمی را متحمل شوند. کیدو افزود که بازماندگان باقی مانده برای خلع سلاح های هسته ای تا زمانی که زنده باشند تلاش خواهند کرد.


نظرات کاربران


@