اوتو پیلنی نقاشی که شرق را برای کار انتخاب کرده بود.

تاریخ انتشار : ۱۸:۵۵ ۱۶-۰۶-۱۳۹۹

پیلنی شیفته چشم انداز آفریقای شمالی ، مردم و همچنین آداب و رسوم آنها بود. او به ویژه به بادیه نشینان علاقه مند بود و اغلب با آنها به صحرا سفر می کرد و می توانست سرگرمی های شب را ترسیم کند. تجربیات وی در شمال آفریقا الهام بخش نقاشی های او برای بقیه عمر بود ، او تنها یکی از معدود نقاشان مستشرق بود که مسلمانان را در نماز به تصویر می کشید.

تبریز امروز: 

بازار شرقی - اتو پیلنی

اوتو پیلنی نقاش متولد 28 ژوئن 1866 در بودویس به دنیا آمد ، او در ایجاد صحنه های ژانر شرقی متبحر بود،  وی در تاریخ  22 جولای 1936 از دنیا رفت .

خانواده وی در سال 1873 به پراگ نقل مکان کردند و وی احتمالاً تحصیلات هنری خود را در آنجا فرا گرفت. او در نوزده سالگی اولین سفر نقاشی خود را به مشرق زمین انجام داد و تنها با همراهی سگ خود مسیر کاروان را از قاهره به طرابلس طی کرد. اتو پیلنی پس از اقامتی کوتاه در پراگ ، از سال 1889 تا 1892 به مصر بازگشت.

به دنبال اقامتی کوتاه در وین ، در سال 1895 به زوریخ نقل مکان کرد ، ازدواج کرد و تابعیت سوئیس را دریافت کرد. اولین نمایشگاه او در سال 1900 در حالی که در مصر بود  برگزار شد .  مقامات عثمانی را در مصر خشنود کرد و به عنوان یک نقاش دربار منصوب شد. در سال 1906 ، آخرین سلطان عثمانی ، عباس هیلمی دوم نشان درجه دو را به او اعطا کرد.

اتو پبلنی - نماز در صحرا

مانند بسیاری از نقاشان شرق گرا ، پیلنی شیفته چشم انداز آفریقای شمالی ، مردم و همچنین آداب و رسوم آنها بود. او به ویژه به بادیه نشینان علاقه مند بود و اغلب با آنها به صحرا سفر می کرد و می توانست سرگرمی های شب را ترسیم کند. تجربیات وی در شمال آفریقا الهام بخش نقاشی های او برای بقیه عمر بود ،  او تنها یکی از معدود نقاشان مستشرق بود که مسلمانان را در نماز به تصویر می کشید. 

اتو پیلنی در سال 1936 در زوریخ درگذشت. پسر او ، اتو الكساندر (22 مارس 1897 - 17 مارس 1958) نیز از نقاشان زوریخ بود ، آثار او اغلب به اشتباه به پدرش نسبت داده شده است.

از نقاشی های  او  نمایی از مسجد ال منیاد ، قاهره (1897)، تجارت برده در صحرا (1913)، زیبایی شرقی فوق العاده  (1917)، نماز صبح مسلمان ، رقصنده تنبور، نماز در صحرا، نماز شب، صحنه بازار شرقی، رقص کویر ، استراحت در صحرا ،  هفت رقاص را می توان نام برد .

نقاشی های برده فروشی وی همیشه با بحث های دلگیر کننده همراه بوده است.


نظرات کاربران


@