آمریکا

ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم

تاریخ انتشار : ۱۷:۳۳ ۰۳-۰۶-۱۳۹۹

هنوز کسی از ترامپ نمی پرسد که چرا حالا که در کاخ سفید است و فرصت چندماهه برای ماندن در کاخ سفید را داراست نمی تواند ایران را بپای میز مذاکره بکشاند .....،دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت، از کنار اتحادیه اروپا به سادگی عبور نکرد و گفت که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند. وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.» ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»

تبریز امروز:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت، از کنار اتحادیه اروپا به سادگی عبور نکرد و گفت که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند.

وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.»

 ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»

آقای دونالد ترامپ پیش از این در نقد بایدن و روابط او با چین گفته بود که اگر بایدن رئیس‌جمهور شود، چین صاحب ایالات متحده می‌شود. وی گفت: «آنها [چینی‌ها] صاحب جو بایدن هستند. آنها صاحب او هستند. آنها می‌خواهند من این دور به سختی ببازم. احتمالا فقط ایران در این شرایط حتی بیش از چین به باخت من در این رقابت علاقه دارد.»

سخنان ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران در حالی است که دولت او در حال اجرایی کردن مکانیزم ماشه علیه ایران است. یکی از نخستین اقدامات دونالد ترامپ پس از آغاز به کار در کاخ سفید خروج از توافق هسته‌ای ۱+۵ با ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی بود.

علیرغم ادعاها و عده های تبلیغاتی دونالد ترامپ هنوز او اعلام نکرده است وقتی اکنون قدرت در کاخ سفید را در دست دارد چرا نمی تواند ایران را بپای میز مذاکره بکشاند!


نظرات کاربران


@