ولایت غزنی- افغانستان

گوشی موبایل هوشمند در منطقه طالبان حرام است

تاریخ انتشار : ۰۷:۰۴ ۲۲-۰۵-۱۳۹۹

وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی در مورد وضع برخی محدودیت از سوی طالبان گفت: طالبان مسلح در مناطق تحت کنترل خود در چند ولسوالی غزنی برخی از محدودیت‌ها را بر رفتار شخصی افراد وضع کرده است که این محدودیت‌ها شامل عدم تراشیدن ریش، عدم پوشیدن لباس مفشن، عدم استفاده از تلفن‌های هوشمند و اینترنت و برخی موارد دیگر است. جمعه افزود که طالبان در بسیاری از مناطق ناامن غزنی به دختران نیز اجازه رفتن به مکتب نمی‌دهند و همچنان دیش‌آنتن‌ها را نیز از بام‌های مردم پایین کرده‌اند.

تبریز امروز:

 طالبان - غزنی

مقامات محلی در ولایت غزنی از وضع بسیاری از محدودیت‌ها بر رفتارهای شخصی افراد در مناطق تحت کنترل طالبان در این ولایت خبر می‌دهند.

 وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی در مورد وضع برخی محدودیت از سوی طالبان گفت: طالبان مسلح در مناطق تحت کنترل خود در چند ولسوالی غزنی برخی از محدودیت‌ها را بر رفتار شخصی افراد وضع کرده است که این محدودیت‌ها شامل عدم تراشیدن ریش، عدم پوشیدن لباس مفشن، عدم استفاده از تلفن‌های هوشمند و اینترنت و برخی موارد دیگر است.

جمعه افزود که طالبان در بسیاری از مناطق ناامن غزنی به دختران نیز اجازه رفتن به مکتب نمی‌دهند و همچنان دیش‌آنتن‌ها را نیز از بام‌های مردم پایین کرده‌اند.

این مقام محلی اظهار داشت که طالبان مسلح می‌خواهند به اجبار برداشت‌های خود از دین را بر مردم تطبیق کنند.

در همین حال، تعداد از باشنده‌های ولسوالی‌های غزنی نیز وضع این محدودیت‌ها از سوی طالبان را تایید می‌کنند.


نظرات کاربران


@