عقب نشینی در ایده های برتری رنگین پوستی در بخش های مختلف جوامع ادامه دارد.

هند ، تغییر رنگ و زیبایی پوست

تاریخ انتشار : ۲۰:۰۰ ۰۹-۰۴-۱۳۹۹

گفتگوی جهانی پیرامون نژاد ناشی از قتل جورج فلوید ، آینه ای از تبعیض در مورد رنگین پوستی است که قرن هاست از ویژگی های جامعه هند است. اما آن فرهنگ در حال تغییر است. هفته گذشته ، یونیلور و سایر مارک های بزرگ اعلام کردند که برچسب هایی مانند "افسانه ای" ، "سفید" و "روشن" را از محصولات خود حذف می کنند ، از جمله کرم های روشن کننده پوست که در هند محبوبیت دارند. ....ر

تبریز امروز:


گفتگوی جهانی پیرامون نژاد ناشی از قتل جورج فلوید ، آینه ای از تبعیض در مورد رنگین پوستی است که قرن هاست از ویژگی های جامعه هند است. اما آن فرهنگ در حال تغییر است.
هفته گذشته ، یونیلور و سایر مارک های بزرگ اعلام کردند که برچسب هایی مانند "افسانه ای" ، "سفید" و "روشن" را از محصولات خود حذف می کنند ، از جمله کرم های روشن کننده پوست که در هند محبوبیت دارند.
و سایت همسان سازی Shaadi.com تصمیم گرفت پس از مواجهه با واکنش شدید کاربران که در آمریکای شمالی شروع شده است ، فیلتری را حذف کند که به افراد اجازه دهد شرکای خود را بر اساس رنگ پوست انتخاب کنند.
دیپا نارایان، مفسر مسائل نژادی در هند گفت: "ترجیح هند برای پوست های ذوشن تر بازتاب برندهای موفق پوست سفید به عنوان برتر است."
 رنگ پوست گرایی هند - تعصب در برابر مردم با رنگ پوست تیره تر - تا حدودی محصول پیش داوری های استعماری است. این امر توسط سیستم كاست ، اختلافات منطقه ای و بالیوود ، تشدید می شود كه غالباً از قهرمانان با پوست روشن تر حمایت می كنند.


نظرات کاربران


@