مظاهر نژادپرستان از موزه ها نیز برداشته می شود

سقوط مجسمه ها ، مجسمه تئودور روزولت هم برداشته شد

تاریخ انتشار : ۱۳:۱۶ ۰۱-۰۴-۱۳۹۹

مجسمه سوار بر اسب رئیس جمهور پیشین تئودور روزولت در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک آخرین تلفات مجسمه ها از جنبش علیه تعصب نژادی در ایالات متحده شد. این موزه تصمیم گرفت مجسمه برنزی را حذف کند که "صریحاً مردم سیاه پوست و بومی را تحت الشعاع و نژادپرستی فرومایه نشان می داد."

تبریز امروز:

Several Confederate statues have been toppled or ordered removed across the United States, including one of president of the Confederacy Jefferson Davis, whose statue was pulled down by protesters in Richmond, Virginia

 

مجسمه حفرسون دیویس رییس کنغدراسیونپس از سقوط

مجسمه سوار بر اسب رئیس جمهور پیشین تئودور روزولت در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک آخرین تلفات مجسمه ها از جنبش علیه تعصب نژادی در ایالات متحده شد. این موزه تصمیم گرفت مجسمه برنزی را حذف کند که "صریحاً مردم سیاه پوست و بومی را تحت الشعاع و نژادپرستی پست نشان می داد."

اعتراضات سراسری ناشی از کشته شدن جورج فلوید در زیر زانوی یک افسر پلیس مینیاپولیس ، تندیس ها و نمادهایی را با خطوط نژادی از جمله یادبوهای "کنفدراسیون" را هدف قرار داده است. West Side Rug گزارش داد ، مجسمه روزولت نیز با رنگ خرابکاری شد. گروهی به نام "این مکان را از برده داری تمیز کنید" تهدید کرده بودند که مجسمه 26مین رئیس جمهور را از بین ببرند ،  یک هفته تحت مراقبت پلیس بود.

الن فوتر رئیس موزه به نیویورک تایمز گفت: "طی چند هفته گذشته ، موزه ما توسط جنبش روزافزون برای عدالت نژادی که پس از کشته شدن جورج فلوید ظهور کرده است ، به شدت تحت فشار قرار گرفته  است." وی گفت: "ما نظر جهانیان را مورد توجه قرار داده ایم و جامعه به طور فزاینده ای به مجسمه های اافراد قدرتمند و حامی نژادپرستی سیستماتیک حمله می کند . به عبارت ساده ، زمان آن رسیده است تا آن را برداریم . "

شهردار بیل دی بلاسیو گفت که این شهر از درخواست موزه پشتیبانی می کند. "این تصمیم درست و زمان مناسب برای از بین بردن این مجسمه های مشکل ساز است."

نوه بزرگ روزولت ، تئودور روزولت چهارم به تایمز گفت كه طرفدار تصمیم است. وی به نیویورک تایمز گفت: "جهان به مجسمه ها ، یادگارهای عصر دیگری احتیاج ندارد ، که منعکس کننده ارزش های فردی نیست که آنها می خواهند به آنها احترام بگذارند و همچنین ارزش های برابری و عدالت را ندارند." "ترکیب مجسمه سوارکاری نشان از میراث تئودور روزولت ندارد. وقت آن است که مجسمه را برداشته و به جلو حرکت کنیم. "

نظرات روزولت در مورد نژاد و نقش وی در جنگ اسپانیا و آمریکا مدتهاست که مورد انتقاد قرار گرفته است. در طی یک اعتراض در سال 2016 ، فعالان خواستار برداشتن مجسمه بلند 10 فوتی ساخت سال 1939  این موزه شدند تا پیامدهای تفوق گرایانه سفید آن حذف کند.


نیویورک تایمز گزارش داد که این موزه فقط با مجسمه روبرو بوده و نه با روزولت. سرنوشت مجسمه بعد از برداشتن آن هنوز مشخص نشده است


نظرات کاربران


@