مدرسه نقاشی ابشرون به پایان رسیده است زیرا دیگر آن مناظر وجود ندارد.

نقاشی های زندگی در آبشرون

تاریخ انتشار : ۱۳:۱۶ ۰۱-۰۴-۱۳۹۹

موزه با الهام از فضای خانه های تابستانی در شبه جزیره آبشرون نمایشگاه مجازی " دنیای زیبایی" را ارائه کرده است بعد از اینکه شیوع کرونا ویروس همه را مجبور به ماندن در خانه کرد ، بسیاری از افراد وقت خود را در خانه های تابستانی خود می گذرانند.

تبریز امروز:

آبشرون - هنوانه خوری- قارپیز یمکی

موزه باکو در میان شیوع کرونا ویروس به ایجاد یک موزه مجازی نقاشی دست زد .

این مرکز با الهام از فضای خانه های تابستانی در شبه جزیره آبشرون یک نمایشگاه مجازی "معرفی به دنیای زیبایی" ارائه کرده است

آبشرون

بعد از اینکه شیوع کرونا ویروس همه را مجبور به ماندن در خانه کرد ، بسیاری از افراد وقت خود را در خانه های تابستانی خود می گذرانند.

"کلبه های آبشرون چیزی بیش از یک خانه یا یک باغ است. این یک جهان است ، یک بخش جدایی ناپذیر از کودکی نسل های زیادی از جامعه . محلی برای ایجاد  سوژه ها و تقکرات !

آبشرون کارگاهی برای افراد خلاق و البته ، این مکان وحدت انسان و طبیعت است. بسیاری از بوم های هنرمندان محلی ، از جمله نمایندگان مدرسه نقاشی آبشرون ، به خانه های تابستانی در باکو اختصاص داده شده اند. "

 نقاشی ابشرون.

خانه های معمولی تابستانی آبشرون به طرز خارق العاده ای بر بوم نقاشی های هنرمندان برجسته ای چون ستار بهلولزاده ، طیار صلاحوف ، جواد میرجاوادوف ، راسیم بابایف ، کمال آخمدوف و بسیاری دیگر بازتاب یافت.

 نقاشی ابشرون

مناظر زیبا با خانه های تابستانی آبشرون از آنجا که کم کم ناپدید می شوند ، از اهمیت زیادی برخوردار می شوند و با ویلاهای بزرگ جایگزین می شوند.

همانطور که ضیاءخان علی اف ، منتقد مشهور هنری گفته است ، "مدرسه نقاشی ابشرون به پایان رسیده است زیرا دیگر آن مناظر وجود ندارد."


شهرستان آبشِرون Abşeron  نام شبه جزیره و بخشی در جمهوری آذربایجان است که در شبه‌جزیره  آبشِرون واقع‌ شده‌ است.

این شبه جزیره ۶۰ کیلومتر به سمت شرق در دریای خزر پیشروی دارد و عرض شبه جزیره به ۳۰ کیلومتر می‌رسد.

آبشرون به سبب وجود تاکستان‌ها و باغ‌های میوه و انجیر شهرت فراوانی دارد. آبشرون در امتداد شرقی رشته کوه قفقاز قرار دارد به همین سبب دارای تپه ماهورهای فراوان و همچنین دریاچه‌های نمک است. آب‌شرون جمعیتی بالغ بر ۹۰۰۰۰ نفر دارد و مساحت آن ۱۳۶۰ کیلو متر مربع است. مرکز بخش شهر خیردالان است.

آبشرون دارای تأسیسات نفتی است و تولید محصولات نفتی باعث رشد اقتصادی منطقه گردیده‌است.

 


نظرات کاربران


@