عفو بین الملل در تلاش برای دفاع از یک لواط کار در ایران است

عفو بین الملل و نقض حقوق انسانی یک قربانی معصوم

تاریخ انتشار : ۱۴:۰۱ ۳۰-۰۳-۱۳۹۹

نظرات عفو بین الملل از نظر ساختار قانونی در ایران فاقد ارزش و بی نیاز از اعتنا هستند ، اما گفته می شود کاهش اعدام قاچاقچیان مواد مخدر براثر فشارهای بین المللی می تواند ارزیابی گردد. حال عفو بین الملل بدون در نظر گرفتن حال و روزگار کودک مورد تجاوز و یک عمر فشار روحی و رنج این کوچولوی معصوم که تا پایان عمر با او و منسوبینش خواهد بود ، در پی حمایت از مرد جنایتکار برآمده است .

تبریز امروز:

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است : 

داستان جنایی "قطارسریع و السیر شرق " اثر آگاتا کریستی  در یکی از ماجراهای کارگاه پوآرو ؛ کشتن مرد کودک ربا را توسط بستگان  کودک که پس از ربوده شدن و اخذ پول ؛ کودک را کشته بود؛ عملی مشروع بیان می کند.

کودک پس از اخذ وجه از خانواده اش توسط آدم ربا کشته می شود، پدر دست به خودکشی می زند و مادر دیوانه می شود! پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و .... کل خانواده تحت تاثیر جنایت مرد کودک ربا قرار می گیرند.

هرکول پورا در نتیجه گیری و شناسایی قاتل مرد کودک ربا ، 2 گزینه دارد ، مردی که همان آدم ربای قاتل است که با هویت جعلی مسافرت می کرد و در قطار کشته شد ، توسط مسافری ناشناس کشته شده است که در ایستگاه بعدی از قطار پیاده شده است و یا اینکه ندیمه و فامیل و دوستان خانواده کودک ، مرد را در داخل قطار به مکافات خود رسانیده اند.

هرکول پوارو در داستان آگاتا کریستی ، با تایید و رجوع  به فرض اول و پیاده شدن قاتل در ایستگاه قبلی ، قاتلین واقعی را که قصاص کودک وکل اثرات منفی آن را گرفته بودند را تبرئه می کند.

***

 سال ها پیش یک مدافع حقوق بشر ایرانی در مصاحبه ای  با  یک خبرگزاری خارجی گفته بود ، در ایران حتی در داخل خانواده هم نمی توان مدافع حقوق همجنس بازان شد و این موضوع کاملا امکان ناپذیر است.

در صورت دفاع از حقوق همجنس بازان ، احتمال منزوی شدن  در داخل خانواده بوجود می آید و امکان ارتباط فامیلی از بین می رود، حتی برادر آدم اجازه نمی دهد با بچه اش یازی کنی !!!

***

سازمان عفو بین‌الملل حکم اعدام فرهاد صالحی، ۲۹ ساله، متهم به تجاوز به پسری ده ساله را محکوم کرد. این سازمان می‌گوید حکم اعدام برای لواط به عنف (تجاوز به مرد با اجبار)

ناعادلانه و طبق قوانین بین‌المللی ممنوع است. دایانا طحاوی معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا این سازمان می‌گوید ما از ایران می‌خواهیم روند اجرای اعدام این فرد را هرچه

زودتر متوقف کند. این گزارش می‌گوید حکم اعدام حد نهایی مجازات بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز است و باید متوقف شود.

این متهم دو سال پیش در پی شکایت پدر پسری ۱۰ ساله در استان البرز بازداشت شد و زمستان پارسال به اتهام تجاوز به این کودک به اعدام محکوم شد.

***

نظرات عفو بین الملل از نظر ساختار قانونی در ایران فاقد ارزش و بی نیاز از اعتنا هستند ، اما گفته می شود کاهش اعدام قاچاقچیان مواد مخدر براثر فشارهای بین المللی می تواند

ارزیابی گردد. حال عفو بین الملل بدون در نظر گرفتن حال و روزگار کودک مورد تجاوز و یک عمر فشار روحی و رنج این کوچولوی معصوم که تا پایان عمر با او و منسوبینش خواهد بود

، در پی حمایت از مرد جنایتکار برآمده است .

ارزش های اجتماعی حتی صرف نظر از باورهای دینی در کشور ما ؛ هرگز اجازه مجازات خفیف یافته تر در این موارد به هیچ کس نخواهد داد و آنچه که حتی به نظر می رسد تاخیر در

مجازات جنایتکار است.

 

ظفر حسن زاده تبریزی


نظرات کاربران


@